642954-2026 - Competition
Poland – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 191210 i 191212
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleOdbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych o kodzie 191210 i 191212
Description1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej z segregacji odpadów komunalnych kodzie 19 12 10 i 191212” 1. Okres realizacji przedmiotu zamówienia – od dnia podpisania umowy do 31.12.2027r. 2. Całkowita ilość frakcji do odbioru – do 8 100,00 Mg. W ramach postępowania planuje się oddanie frakcji kalorycznej o cieple spalania 13-15 Mg/kg w następujących kodach i ilościach: 1) 19 12 10 - w szacunkowej ilości 4.500 Mg 2) 19 12 12 - w szacunkowej ilości 3.600 Mg z tym, że Zamawiający zastrzega sobie możliwość przekazania do zagospodarowania w całym trakcie realizacji usługi zamiennie w łącznym tonażu odpadów objętych zamówieniem większej lub mniejszej ilości odpadów każdego z kodów 191210 lub/i 191212 w zależności od swoich bieżących potrzeb (przykładowo 7000 Mg odpadów 191210 i jedynie 1100 Mg odpadów o kodzie 191212 itp.), Wykonawca nie będzie wnosił zastrzeżeń co do zamiennej możliwości przekazania odpadów przez zamawiającego zapewniając możliwość realizacji usługi przy uwzględnieniu co najmniej 8000 Mg ton każdej z ww. frakcji tj. 191210 lub 191212). 3. Odpady pochodzą z przetwarzania selektywnie zbieranych (opakowania z grupy "15" i frakcja tworzywowa 20 01 39), frakcja uzyskana z przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01) oraz w niewielkim stopniu frakcja uzyskana z przetwarzania odpadów wielkogabarytowych (20 03 07), w sortowni wyposażonej w przesiewacz bębnowy, separator optyczny, separator balistyczny i stoły sortownicze. 4. Ciepło spalania 13 – 15 MJ/kg 5. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 50% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ust. 2 niniejszego paragrafu może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 50%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 50% szacunkowych łącznych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy (50% z 8100 Mg = 4050 Mg). 6. Odbiór w ilości około 500 – 800 Mg/mc w okresie obowiązywania umowy, średnio miesięcznie około 600 Mg. 7. Odbiory odpadów wykonywane będą według potrzeb Zamawiającego na pisemne lub telefoniczne zamówienie odbioru „odpadów”. Dopuszcza się zamówienie odbioru drogą elektroniczną. 8. Zamawiający podkreśla, że ilość odbieranych odpadów może ulec zmianie, jednakże gwarantuje wielkość jednorazowego odbioru w granicach pełnej pojemności środka transportowego Wykonawcy, uzgodnionego wcześniej z Zamawiającym. W związku z powyższym Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu sumarycznej ilości odpadów odebranych w okresie rozliczeniowym, w granicach wskazanej tolerancji. 9. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zamówionych „odpadów” w terminie do 48 godz. od momentu zamówienia. 10. Transport po stronie Wykonawcy. 11. Postać odpadu: bele, możliwe luzem. 12. Miejsce odbioru przedmiotu zamówienia: loco Agencja Komunalna Sp. z o.o. - Zakład Gospodarki Odpadami, 32-620 Brzeszcze ul. Graniczna 48. w godzinach 7.00 – 19.00 13. Załadunek frakcji nadsitowej po stronie Zamawiającego. (możliwe „zestawy 2 x 38m3, lub „ruchome podłogi”). 14. Wykonawca musi posiadać instalację do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia w procesie ich odzysku oraz posiadać zezwolenie na przetwarzanie lub unieszkodliwianie odpadów 191212 wydane przez odpowiednie organy. 15. ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW POPRZEZ SKŁADOWANIE. 16. Ważenie odpadów o kodzie 19 12 10 i 19 12 12 odbywać się będzie u Zamawiającego w Zakładzie Gospodarki Odpadami (ZGO) w Brzeszczach przy ul. Granicznej 48 na wadze najazdowej o nośności 40 t. Zamawiający dysponuje pełnym parkiem maszynowym do załadunku pojazdów – wózek widłowy, ładowarka teleskopowa z chwytakiem bel, ładowarka. Waga z załadunku jest zależna od pojemności pojazdu. Bele mają wagę 350 - 400 kg. Wymiary (szer x wys x długość) [cm]: 90 x 80 x 120. Materiał luzem ma gęstość nasypową 150 - 200 kg/m3. 17. Wykonawca przyjmując do wykonania usługę odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 10 i 19 12 12 zobowiązuje się zarazem do wykonywania jej z należytą starannością zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 18. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za należyte i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa wykonanie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów. W przypadku, gdyby w związku z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów Zamawiający poniósł jakąkolwiek szkodę, w szczególności poniósł koszty jakichkolwiek czynności określonych w odpowiednich przepisach prawa w celu doprowadzenia do stanu zgodnego z przepisami prawa bądź też został zobowiązany do zapłaty jakichkolwiek kar administracyjnych, grzywien lub odszkodowań, Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia szkody poniesionej przez Zamawiającego poprzez zapłatę kwoty pieniężnej odpowiadającej wysokości szkody w terminie 14 dni od dnia otrzymania stosownego wezwania wystosowanego przez Zamawiającego. Zapisy te mają zastosowanie nawet po zakończeniu umowy. 19. Wzór Umowy stanowiący Załącznik Nr 6 do SWZ jest integralną częścią niniejszej SWZ i zapisy w niej zawarte traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia. Pozostałe warunki postępowania w swz.
Internal identifier05/ZP/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
Additional classification (cpv): 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
LotLOT-0001
Description1. Okres realizacji przedmiotu zamówienia – od dnia podpisania umowy do 31.12.2027r. 2. Całkowita ilość frakcji do odbioru – do 8 100,00 Mg. W ramach postępowania planuje się oddanie frakcji kalorycznej o cieple spalania 13-15 Mg/kg w następujących kodach i ilościach: 1) 19 12 10 - w szacunkowej ilości 4.500 Mg 2) 19 12 12 - w szacunkowej ilości 3.600 Mg z tym, że Zamawiający zastrzega sobie możliwość przekazania do zagospodarowania w całym trakcie realizacji usługi zamiennie w łącznym tonażu odpadów objętych zamówieniem większej lub mniejszej ilości odpadów każdego z kodów 191210 lub/i 191212 w zależności od swoich bieżących potrzeb (przykładowo 7000 Mg odpadów 191210 i jedynie 1100 Mg odpadów o kodzie 191212 itp.), Wykonawca nie będzie wnosił zastrzeżeń co do zamiennej możliwości przekazania odpadów przez zamawiającego zapewniając możliwość realizacji usługi przy uwzględnieniu co najmniej 8000 Mg ton każdej z ww. frakcji tj. 191210 lub 191212). 3. Odpady pochodzą z przetwarzania selektywnie zbieranych (opakowania z grupy "15" i frakcja tworzywowa 20 01 39), frakcja uzyskana z przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01) oraz w niewielkim stopniu frakcja uzyskana z przetwarzania odpadów wielkogabarytowych (20 03 07), w sortowni wyposażonej w przesiewacz bębnowy, separator optyczny, separator balistyczny i stoły sortownicze. 4. Ciepło spalania 13 – 15 MJ/kg 5. Zamawiający może zmniejszyć zamówienie o 50% w stosunku do całkowitej ilości. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów do odbioru, szacunkową ilość określona w ust. 2 niniejszego paragrafu może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 50%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 50% szacunkowych łącznych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy (50% z 8100 Mg = 4050 Mg). 6. Odbiór w ilości około 500 – 800 Mg/mc w okresie obowiązywania umowy, średnio miesięcznie około 600 Mg. 7. Odbiory odpadów wykonywane będą według potrzeb Zamawiającego na pisemne lub telefoniczne zamówienie odbioru „odpadów”. Dopuszcza się zamówienie odbioru drogą elektroniczną. 8. Zamawiający podkreśla, że ilość odbieranych odpadów może ulec zmianie, jednakże gwarantuje wielkość jednorazowego odbioru w granicach pełnej pojemności środka transportowego Wykonawcy, uzgodnionego wcześniej z Zamawiającym. W związku z powyższym Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu sumarycznej ilości odpadów odebranych w okresie rozliczeniowym, w granicach wskazanej tolerancji. 9. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zamówionych „odpadów” w terminie do 48 godz. od momentu zamówienia. 10. Transport po stronie Wykonawcy. 11. Postać odpadu: bele, możliwe luzem. 12. Miejsce odbioru przedmiotu zamówienia: loco Agencja Komunalna Sp. z o.o. - Zakład Gospodarki Odpadami, 32-620 Brzeszcze ul. Graniczna 48. w godzinach 7.00 – 19.00 13. Załadunek frakcji nadsitowej po stronie Zamawiającego. (możliwe „zestawy 2 x 38m3, lub „ruchome podłogi”). 14. Wykonawca musi posiadać instalację do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia w procesie ich odzysku oraz posiadać zezwolenie na przetwarzanie lub unieszkodliwianie odpadów 191212 wydane przez odpowiednie organy. 15. ZAMAWIAJĄCY NIE DOPUSZCZA ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW POPRZEZ SKŁADOWANIE. 16. Ważenie odpadów o kodzie 19 12 10 i 19 12 12 odbywać się będzie u Zamawiającego w Zakładzie Gospodarki Odpadami (ZGO) w Brzeszczach przy ul. Granicznej 48 na wadze najazdowej o nośności 40 t. Zamawiający dysponuje pełnym parkiem maszynowym do załadunku pojazdów – wózek widłowy, ładowarka teleskopowa z chwytakiem bel, ładowarka. Waga z załadunku jest zależna od pojemności pojazdu. Bele mają wagę 350 - 400 kg. Wymiary (szer x wys x długość) [cm]: 90 x 80 x 120. Materiał luzem ma gęstość nasypową 150 - 200 kg/m3. 17. Wykonawca przyjmując do wykonania usługę odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 10 i 19 12 12 zobowiązuje się zarazem do wykonywania jej z należytą starannością zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. 18. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za należyte i zgodne z obowiązującymi przepisami prawa wykonanie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów. W przypadku, gdyby w związku z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów Zamawiający poniósł jakąkolwiek szkodę, w szczególności poniósł koszty jakichkolwiek czynności określonych w odpowiednich przepisach prawa w celu doprowadzenia do stanu zgodnego z przepisami prawa bądź też został zobowiązany do zapłaty jakichkolwiek kar administracyjnych, grzywien lub odszkodowań, Wykonawca zobowiązany będzie do naprawienia szkody poniesionej przez Zamawiającego poprzez zapłatę kwoty pieniężnej odpowiadającej wysokości szkody w terminie 14 dni od dnia otrzymania stosownego wezwania wystosowanego przez Zamawiającego. Zapisy te mają zastosowanie nawet po zakończeniu umowy. 19. Wzór Umowy stanowiący Załącznik Nr 6 do SWZ jest integralną częścią niniejszej SWZ i zapisy w niej zawarte traktuje się jako warunki udzielenia zamówienia. 20. W przypadku wystąpienia awarii instalacji Wykonawcy lub zaistnienia innych przyczyn uniemożliwiających odbiór odpadów i przekazania do tej instalacji Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie poinformować o tym Zamawiającego. 21. Zamawiający oświadcza, że jest uprawnionym posiadaczem odpadów będących przedmiotem umowy, działającym w oparciu o decyzje pozwalające na wytwarzanie odpadów. 22. Zamawiający oświadcza, że nie będzie przyjmował zwrotów przekazanych odpadów.
Internal identifiernr 05/ZP/2026
Quantity8 100 tonnes