2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa przyczepy dekontaminacyjnej – 1 kpl zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Description: Dostawa przyczepy dekontaminacyjnej – 1 kpl zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ
Internal identifier: 92/ZP/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uzasadnienie zastosowania procedury przyspieszonej Przedmiot zamówienia stanowi pojazd specjalistyczny o unikalnej specyfice, wykonywany na indywidualne zamówienie Zamawiającego. Realizacja zamówienia wymaga przeprowadzenia wieloetapowego procesu produkcyjnego, obejmującego m.in. projektowanie zabudowy, produkcję monolitycznej konstrukcji kompozytowej, montaż instalacji i specjalistycznych systemów dekontaminacyjnych, atestację, badania laboratoryjne oraz przeprowadzenie procedury rejestracyjnej i odbiorowej. Finansowanie przedmiotowego zadania pochodzi ze środków celowych przyznanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026. Zgodnie z zasadami dyscypliny finansów publicznych oraz warunkami przyznania dofinansowania, ostateczny i nieprzekraczalny termin fizycznej realizacji dostawy, odbioru oraz pełnego rozliczenia finansowego zadania upływa z końcem 2026 r. Brak rozliczenia środków w roku budżetowym 2026 rodzi bezwzględny skutek w postaci utraty przyznanych funduszy publicznych na realizację zadania kluczowego z punktu widzenia ochrony ludności i bezpieczeństwa publicznego. W związku z tym, wyznaczenie standardowego terminu składania ofert - w połączeniu z czasem niezbędnym na badanie i ocenę ofert, ewentualne procedury odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz sam podpis umowy - doprowadziłoby do znacznego przesunięcia momentu zawarcia umowy z Wykonawcą. W efekcie czas pozostały Wykonawcy na produkcję i dostawę uległby skróceniu poniżej progu realności wykonania, co groziłoby brakiem ofert lub brakiem możliwości fizycznej realizacji zamówienia w terminie budżetowym do końca 2026 r. Zamawiający podkreśla, że zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione obiektywnymi okolicznościami oraz nie wynika z jego zaniedbań, a jedynie z konieczności dostosowania harmonogramu postępowania do obowiązujących terminów rozliczeniowych projektu.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34223000 Trailers and semi-trailers
5. Lot
Lot: LOT-0001