643222-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – FURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFURNIZARE ECHIPAMENTE MEDICALE
DescriptionAutoritatea contractanta organizatoare Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Bistrita intenționează să achiziționeze echipamente medicale: Aparat de radiologie mobil cu scanare 3D (C-ARM) lot 1 și Sistem de navigație intraoperatorie cu realitate augmentată pentru chirurgia spinală și pelvină, inclusiv instrumentar dedicat și implanturi compatibile lot 2 prin procedura de licitație deschisă. Furnizorul trebuie să furnizeze produsele și să asigure întregul suport necesar pentru instalarea și punerea în funcțiune a produselor livrate, să asigure instruirea personalului, sa asigure garanția și mentenanța echipamentelor în perioada de garanție în conformitate cu cerințele solicitate prin caietul de sarcini. Termenele in care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: în a 11-a zi inainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Internal identifier1214
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
Title-APARAT DE RADIOLOGIE MOBIL CU SCANARE 3D (C-ARM)
DescriptionConform caietului de sarcini
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
LotLOT-0002
Title-Sistem de navigație intraoperatorie cu realitate augmentată pentru chirurgia spinală și pelvină, inclusiv instrumentar dedicat și implanturi compatibile
Internal identifier2