643262-2026 - Competition
Poland – Environmental protection – Ochrona różnorodności biologicznej południowo-wschodniej części Subregionu Północnego Opolszczyzny” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Ochrona różnorodności biologicznej południowo-wschodniej części Subregionu Północnego Opolszczyzny” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027
Description: 3.1. Przedmiotem zamówienia jest „Ochrona różnorodności biologicznej południowo-wschodniej części Subregionu Północnego Opolszczyzny” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w podziale na dwa zadania. 3.2. Zadanie nr 1 pod nazwą: „Utworzenie uprawy zachowawczej chwastów w Świerczu wraz z wykonaniem schronień dla chronionych gatunków trzmieli oraz działaniami dot. poprawy stanu zachowania pachnicy dębowej”. Składa się z następujących części: a) Część 1: Utworzenie uprawy zachowawczej chwastów w Świerczu wraz z wykonaniem schronień dla chronionych gatunków trzmieli; b) Część 2: Działania dotyczące poprawy stanu zachowania pachnicy dębowej (nasadzenia drzew). 3.2.1. Miejsce realizacji: a) Cześć 1: część działki nr ewid. 103, obręb 0070 Świercze, gmina Olesno, obszar zrekultywowany o powierzchni ok. 0,8 ha to docelowo obszar siedliska chronionych gatunków trzmieli na podtypach ekosystemów, wskazanych w opracowaniu pod nazwą: „Ekspertyza przyrodnicza poprzedzająca prace przygotowawcze przed realizacją zadania polegającego na utworzeniu uprawy zachowawczej chwastów na części działki ewidencyjnej nr 103 obręb Świercze, gmina Olesno” (autorstwa prof. Arkadiusza Nowaka i dr hab. Sylwię Nowak, kwiecień 2026 r.), zwana dalej „ekspertyzą” – Załącznik nr 1A b) Część 2: miejsca nasadzeń, ustalone na podstawie danych z Inwentaryzacji przyrodniczej gminy Olesno w latach 2020-2021 (autorstwa Gobio Usługi Przyrodnicze Michał Mięsikowski), zwanej dalej „Inwentaryzacją” – Załącznik 2. Finalne miejsca nasadzeń zostaną wyznaczone w oparciu o udostępniony wykaz działek ewidencyjnych, będących własnością Gminy Olesno po zatwierdzeniu przez nadzór przyrodniczy – Załącznik nr 1A 3.3. Zadania nr 2 pod nazwą: „Oczyszczenie terenu zanieczyszczonego odpadami” a) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa obejmująca załadunek, transport oraz zagospodarowanie (np. poddanie procesom odzysku i/lub unieszkodliwienia) odpadów wytworzonych po sortowaniu odpadów komunalnych, zwanych dalej „odpadami”. b) Główną masę odpadów objętych zamówieniem stanowią odpady sklasyfikowane zgodnie z posiadaną dokumentacją pod kodem: 15 01 02 Odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych. c) Szacowana ilość odpadów, o których mowa w pkt 1.2, wynosi ok. 745 Mg. Jest to wartość orientacyjna. Realizacja zamówienia obejmuje usunięcie i poddanie procesom zagospodarowania odpadów zlokalizowanych na wskazanym terenie zanieczyszczonym o powierzchni ok. 0,8 ha (stanowiącego miejsce docelowej realizacji części zadania 1 pod nazwą: Utworzenie uprawy zachowawczej chwastów w Świerczu wraz z wykonaniem schronień dla chronionych gatunków trzmieli oraz działaniami dot. poprawy stanu zachowania pachnicy dębowej). Ostateczna masa odpadów zostanie ustalona na podstawie rzeczywistego ważenia odpadów na legalizowanej wadze przy przyjęciu ich do instalacji prowadzącej proces przetwarzania. Dokument z danego ważenia będzie wykorzystany w procesie zatwierdzania karty przekazania odpadów (KPO) w systemie BDO 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) stanowiący załącznik nr 1A (folder plików) do SWZ oraz Istotne Postanowienia Umowy – załącznik nr 3. Rozliczenie nastąpi na podstawie rzeczywistej masy odebranych odpadów, do wysokości maksymalnego wynagrodzenia kosztorysowego określonego w Umowie. W przypadku gdy rzeczywista masa odpadów przekroczy szacowane ilości, wywóz pozostałej części odpadów nastąpi po zawarciu aneksu do Umowy, zgodnie z zasadami określonymi w Projektowanych Postanowieniach Umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90720000 Environmental protection
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Tytuł: Ochrona różnorodności biologicznej południowo-wschodniej części Subregionu Północnego Opolszczyzny Opis: Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn. „Ochrona różnorodności biologicznej południowo-wschodniej części Subregionu Północnego Opolszczyzny”w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w podziale na dwa zadania. Zadanie nr 1 pod nazwą: „Utworzenie uprawy zachowawczej chwastów w Świerczu wraz z wykonaniem schronień dla chronionych gatunków trzmieli oraz działaniami dot. poprawy stanu zachowania pachnicy dębowej” Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac i usług związanych z ochroną różnorodności biologicznej zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz dokumentami postępowania stanowiącymi załączniki do SWZ. Zadania nr 2 pod nazwą: „Oczyszczenie terenu zanieczyszczonego odpadami” a) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa obejmująca załadunek, transport oraz zagospodarowanie (np. poddanie procesom odzysku i/lub unieszkodliwienia) odpadów wytworzonych po sortowaniu odpadów komunalnych, zwanych dalej „odpadami”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Opis przedmiotu zamówienia (dalej zwany OPZ) stanowiący załącznik nr 1A (folder plików) do SWZ oraz Istotne Postanowienia Umowy – załącznik nr 3.
Options:
Description of the options: Maksymalna liczba wznowień 0