643449-2026 - Competition
Bulgaria – Meal-cooking services – Приготвяне и доставка на храна за детски и социални заведения на територията на община Хасково
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleПриготвяне и доставка на храна за детски и социални заведения на територията на община Хасково
DescriptionВ Детски градини - ежедневно според броя на присъстващите деца на възраст от 1 до 7 години се осигурява четирикратен хранителен режим, който включва сутрешна закуска, обяд и две подкрепителни закуски – преди и след обяд, в следните детски градини: ДГ №1 „Ян Бибиян”, ДГ №3 „Зорница”, ДГ №11 „Елхица”, ДГ № 16 „Славейче”, ДГ №17 „Иглика”, ДГ №18 „8-ми март”, ДГ №19 „Щурче”, ДГ №20 „Весели очички”, ДГ № 21 „Вихрогонче“ – група с. Стамболийски, ДГ № 22 „Звънче”, Детска градина по изкуствата; За детските млечни кухни /разливни/ се приготвя храна за обедно меню за следните детски градини: ДГ №1 сграда "Пинокио" - ул. "Брезник" 5 ДГ №15 "Слънце" - Базар „Веспрем“, кв. Орфей ДГ №17 "Иглика"- ул. "Ген. Скобелев" 1 ДГ №18 "8-ми март" – ул. „Оборище“ №40 ДГ №20 "Весели очички" - ул. "Булаир" 2 ДГ №22 "Звънче" – ул. „Буря“ 2 В тези разливни се доставя и раздава готова храна /обедно меню/ за деца на възраст от 6 м. до 1 г. и деца от 1 до 3 г. Приготвянето на храната за детските заведения е съобразно Наредба №1 от 02.02.2018 г. за физиологичните норми за хранене на населението, НАРЕДБА № 2 от 07.03.2013 г. за здравословно хранене на децата на възраст от 0 до 3 години в детските заведения и детските кухни и НАРЕДБА №6/10.08.2011 г. за здравословното хранене на децата на възраст от 3 до 7 години в детските заведения. Храната се приготвя в обект, регистриран по чл.26 от Закона за храните, съобразно предварителната заявка за брой порции и трябва да отговаря на изискванията за безопасност и качество, регламентирани в европейското и национално законодателство. Всяка партида храни се придружава от документ, удостоверяващ произхода на храната и документ, удостоверяващ съответствието и безопасността й /чл. 4 от Наредба № 2 от 20 януари 2021 г. за специфичните изисквания към безопасността и качеството на храните, предлагани в детските заведения, училищните столове и обектите за търговия на дребно на територията на училищата и на детските заведения, както и към храни, предлагани при организирани мероприятия за деца и ученици/. Храноден за резидентни социални услуги: Дом за стари хора „Кенана” /ДСХ/, Дом за пълнолетни лица със сетивни нарушения /ДПЛСН/ и Център за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с психични разстройства /ЦНСТПЛПР/- кв. Болярово се осигурява трикратен хранителен режим включващ закуска, обяд и вечеря. Спешен прием към ЦОП-Хасково се осигурява трикратно хранене - сутрешна закуска, обяд и вечеря (по заявка), ако има настанени деца/лица. Храноден за дневни социални услуги: Дневен център за подкрепа на деца с увреждания и техните семейства /ДЦПДУТС/ – трикратен хранителен режим – закуска, обяд и следобедна подкрепителна закуска; Храноден за потребители на Домашен социален патронаж: Домашен социален патронаж /ДСП/ се осигурява двукратно хранене – обяд или обяд и вечеря /доставят се заедно на обяда/; Следобедна закуска – при необходимост се поръчва за настанените лица в социалните услуги от резидентен тип. Храната се приготвя в обект, регистриран по чл. 26 от Закона за храните, съобразно предварителната заявка за брой порции и трябва да отговаря на изискванията за безопасност и качество, регламентирани в европейското и национално законодателство. Всяка партида храни се придружава от документ, удостоверяващ произхода на храната и документ, удостоверяващ съответствието и безопасността й /чл. 4 от Наредба № 2 от 20 януари 2021 г. за специфичните изисквания към безопасността и качеството на храните, предлагани в детските заведения, училищните столове и обектите за търговия на дребно на територията на училищата и на детските заведения, както и към храни, предлагани при организирани мероприятия за деца и ученици/. Прогнозни количества на ден на брой на деца при 100% посещаемост, на детските градини за година е около 2734, броят на купоните на ден за млечните кухни е около 170, а средният брой на потребители на социалните заведения е около 489(Приложение №2)
Internal identifier598631
Type of procedureOpen
Main features of the procedureВъзложителят провежда настоящата обществена поръчка като „открита процедура“ по смисъла на чл. 18, ал. 1, т. 1 във връзка с чл. 73, ал. 1 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Предметът на поръчката включва услуги по приготвяне и доставка на храна (кетъринг), които представляват специфични услуги, изрично попадащи в Приложение № 2 към ЗОП („Списък на социалните и други специфични услуги“). Изборът на открита процедура е съобразен с прогнозната стойност на обществената поръчка и стойностните прагове по чл. 20, ал. 1 от ЗОП. Процедурата се провежда изцяло чрез платформата ЦАИС ЕОП с цел определяне на изпълнител. Избраният вид процедура гарантира пълна публичност, прозрачност, равнопоставеност и свободна конкуренция за всички заинтересовани стопански субекти при спазване на принципите на националното и европейското законодателство.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 55322000 Meal-cooking services
5. Lot
LotLOT-0001