2. Procedure
Procedure
Title: VVS- och El-material
Description: Upphandlingen avser ramavtal för kontinuerliga avrop av VVS- och el material i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Internal identifier: 2026/480-VMKF
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44100000 Construction materials and associated items
Additional classification (cpv): 44111000 Building materials, 44111530 Electrical insulating fittings, 44115200 Plumbing and heating materials
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Description: Upphandlingen avser ramavtal för kontinuerliga avrop av VVS- och el-material i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Internal identifier: 1917557-0
Lot: LOT-0002
Title: Egenförsäkran
Internal identifier: 1917558-1
Lot: LOT-0003
Title: Generell del
Internal identifier: 1917559-2
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS- och El-material
Intern identifierare: 2026/480-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial, 44111530 Elisolationsmaterial, 44115200 Sanitets- och värmematerial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1917557-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Egenförsäkran
Intern identifierare: 1917558-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1917559-2