2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa sprzętu medycznego dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim
Description: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa sprzętu medycznego dla Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić - Załączniki nr od 2.1 do 2.3 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Wszystkie wymagania, określone w dokumentach wskazanych powyżej, stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Załączniki od 2.1 do 2.3 do SWZ – Wymagane parametry techniczne – będą stanowić Załącznik nr 1 do umowy. 2. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością i terminowo. 2) dostawa wraz z wniesieniem przedmiotu zamówienia, montażem, instalacją i uruchomieniem będzie zrealizowana transportem własnym Wykonawcy do pomieszczeń Szpitala. Wykonawca zobowiązany jest należycie zabezpieczyć towar na czas przewozu. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie przez Wykonawcę własnym staraniem, na jego koszt oraz ryzyko. 3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca gwarantował, że dostarczony sprzęt medyczny (wraz z wyposażeniem) jest fabrycznie nowy, nie był używany, data produkcji jest zgodna z wymaganiami określonymi w SWZ, niepowystawowy, nieregenerowany, kompletny i gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów poza materiałami eksploatacyjnymi, oraz że nie ma wad fizycznych i prawnych. 4) Wykonawca zobowiązuje się do zaopatrzenia dostarczanego sprzętu i wyposażenia w odpowiednio widoczne, czytelne i nieusuwalne oznakowanie, tzn.: każdemu wyrobowi będzie towarzyszyć informacja konieczna do bezpiecznego jego używania i do zidentyfikowania wytwórcy. 5) przystosowanie przyłączenia przedmiotu zamówienia do mediów (do istniejącej infrastruktury) w Szpitalu – jeżeli dla danego przedmiotu zamówienia wymagane jest podłączenie do mediów – po stronie Wykonawcy. 6) Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia spełniał wymagania określone obowiązującym prawem, został dopuszczony do obrotu i posiadał wymagane prawem dokumenty, stwierdzające dopuszczenie do stosowania na terenie Polski. 3. GWARANCJA: 1) Okres trwania gwarancji (w odniesieniu do każdego z Pakietów) stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, określonych w pkt. XIX SWZ. 2) Dla wszystkich części zamówienia (3 pakietów) minimalny okres gwarancji wynosi 24 miesiące, zaś maksymalny 60 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu Umowy. 3) Wykonawca zobowiązany jest wskazać okres trwania gwarancji, dla oferowanego przez siebie Pakietu, w Formularzu oferty (wg Załącznika nr 1 do SWZ). 4) Szczegółowe warunki dotyczące gwarancji oraz rękojmi określają Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. 4. RÓWNOWAŻNOŚĆ: Wobec wszelkich wskazanych i wymaganych w SWZ norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych oraz certyfikatów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Podane przez Zamawiającego nazwy, znaki towarowe mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Za „produkt równoważny”, Zamawiający będzie uznawał produkt o nie gorszych parametrach technicznych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w treści dokumentacji SWZ, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła, szczegółowe procesy lub technologie, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych - Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, normy, specyfikacje itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się, więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych wskazujące na pochodzenie, określają jedynie klasę produktów, metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom, normom, europejskim ocenom technicznym, aprobatom, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, itp. opisanym w SWZ.
Internal identifier: 9/ZP/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zadanie jest współfinansowane w ramach Dotacji Województwa Łódzkiego pod nazwą: „Zakup lamp operacyjnych dla potrzeb Bloku Operacyjnego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim”, „Zakup zestawu endoskopowego dla potrzeb pracowni endoskopowej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim” oraz „Zakup mikroskopu operacyjnego dla potrzeb Oddziału Okulistycznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim” na podstawie zawartej umowy pomiędzy Szpitalem a Województwem Łódzkim. Zgodnie z postanowieniami ww umowy Szpital zobowiązany jest zakończyć realizację zakresu rzeczowego zadań objętych dofinansowaniem do dnia 30 listopada 2026r. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznej aparatury/sprzętu medycznego, którego dostawa wymaga odpowiedniego czasu realizacji. Mając na uwadze powyższe oraz konieczność przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym oceny ofert, wyboru najkorzystniejszej oferty i zawarcia umowy, pozostający do dnia 30 listopada 2026 r. czas na realizację zamówienia jest ograniczony. W związku z koniecznością zapewnienia terminowego wykonania dostawy oraz zakończenia realizacji zakresu rzeczowego objętego dofinansowaniem, zachodzi potrzeba niezwłocznego przeprowadzenia postępowania. Należy przy tym wskazać, że przedmiotowe postępowanie jest drugim postępowaniem prowadzonym w celu udzielenia zamówienia na wskazany sprzęt. W pierwszym postępowaniu wszystkie objęte nim pakiety dotyczące przedmiotowego zakresu zostały unieważnione. W konsekwencji pierwsze postępowanie nie doprowadziło do zawarcia umów i uzyskania przez Szpital przedmiotowego sprzętu w terminie umożliwiającym realizację zobowiązań wynikających z umowy o dofinansowanie. Konieczne stało się zatem niezwłoczne ponowne wszczęcie postępowania, przy jednoczesnym uwzględnieniu czasu niezbędnego na przeprowadzenie procedury oraz realizację dostawy. Powyższe okoliczności uzasadniają wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z konieczności zapewnienia terminowej realizacji rzeczowego zakresu projektu współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Ponowne prowadzenie postępowania po unieważnieniu pierwszego postępowania dodatkowo skróciło czas pozostający Zamawiającemu na przeprowadzenie procedury, zawarcie umowy oraz realizację dostawy. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest adekwatne i niezbędne do zaspokojenia wskazanej pilnej potrzeby, a przyjęcie minimalnego, 15-dniowego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp nadal zapewnia Wykonawcom odpowiedni czas na zaznajomienie się z dokumentami zamówienia, wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości w drodze procedury zadawania pytań oraz przygotowanie i złożenie oferty, a co za tym idzie nie pozbawia zainteresowanych Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Charakter przedmiotu zamówienia, jego zakres oraz fakt, że jest to ponowione postępowanie dotyczące tego samego zapotrzebowania, pozwalają uznać, że wyznaczenie 15-dniowego terminu składania ofert nie ograniczy w sposób nieuzasadniony konkurencji pomiędzy Wykonawcami.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33167000 Surgical lights, 33168000 Endoscopy, endosurgery devices, 38510000 Microscopes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1 - Zestaw endoskopowy
Description: Dostawa zestawu endoskopowego (1 szt.). Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa Załącznik nr 2.1 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: Pakiet 1
Additional classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2 - Mikroskop okulistyczny
Description: Dostawa mikroskopu okulistycznego (1 szt.). Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa Załącznik nr 2.2 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: Pakiet 2
Additional classification (cpv): 38510000 Microscopes
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3 - Lampa operacyjna
Description: Dostawa lampy operacyjnej (2 szt.). Szczegółowy opis wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić określa Załącznik nr 2.3 do SWZ – Wymagane parametry techniczne. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: Pakiet 3
Additional classification (cpv): 33167000 Surgical lights