643774-2026 - Competition
Denmark – Cardiac surgery devices – Udbud af produkter til Ablation, Region Østdanmark
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleUdbud af produkter til Ablation, Region Østdanmark
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark.
Internal identifier26060598
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33182300 Cardiac surgery devices
Additional classification (cpv): 33123000 Cardiovascular devices, 33182000 Cardiac support devices, 33182200 Cardiac stimulation devices
5. Lot
LotLOT-0001
TitleOne-shot PFA procedure til lungeveneisolation med mappingsystem (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører. Maxværdi på delaftalen: kr. 171.000.000,-
Internal identifier2-1
Options
Description of the optionsKøber har option på Særlige Ydelser, i henhold til kontraktens pkt. 10.1
LotLOT-0002
TitlePoint-by-point procedure med mulighed for både RFA og PFA med mappingsystem (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 58.500.000,-
Internal identifier3-2
LotLOT-0003
TitlePoint-by-point procedure med mulighed for kølet RFA med mapping system (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 25.200.000,-
Internal identifier4-3
LotLOT-0004
TitlePoint-by-point procedure med mulighed for kølet RFA med mappingsystem uden multipol mapping kateter (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 110.700.000,-
Internal identifier5-4
LotLOT-0005
TitlePoint-by-point procedure med mulighed for Ukølet FRA med mappingsystem uden multipol mapping kateter (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 43.200.000,-
Internal identifier6-5
LotLOT-0006
TitleOne-shot procedure med mulighed for Cryo ablation (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås rammeaftale med én leverandør Maxværdi på delaftalen: kr. 11.537.40,-
Internal identifier7-6
LotLOT-0007
TitleCS 10-polet krumning 1 retning, 6F (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med 2 leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 10.620.00,-
Internal identifier8-7
LotLOT-0008
TitleMultipolet kombi, 8-polet, 6F (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås rammeaftale med én leverandør Maxværdi på delaftalen: kr. 3.855.600,-
Internal identifier9-8
LotLOT-0009
TitleSinus coronarius kateter 8-polet 6F diagnostisk kateter (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med 2 leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 29.736.000,-
Internal identifier10-9
LotLOT-0010
Title4-polet 5F diagnostisk kateter (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med 2 leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 12.096.000,-
Internal identifier11-10
LotLOT-0011
TitleTransseptal adgang (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås rammeaftale med én leverandør Maxværdi på delaftalen: kr. 20.884.800,-
Internal identifier12-11
LotLOT-0012
TitleSheats styrbare (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med flere leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 39.984.000,-
Internal identifier13-12
LotLOT-0013
TitleGuidewire, workhorse I - type e.lign, 0.035 (1)
DescriptionRegion Hovedstaden og Region Sjælland udbyder produkter til ablationsbehandling på vegne af Region Østdanmark. På denne delaftale indgås parallelle rammeaftaler med 2 leverandører Maxværdi på delaftalen: kr. 513.000,-
Internal identifier14-13