2. Procedure
Procedure
Title: Byggarbeten - Hudiksvalls kommun, Fastighets AB Glysis och Forsså Gruppen
Description: Uppdragen består av planerade och oplanerade byggarbeten inom Beställarnas fastighetsbestånd. Fastighetsbeståndet består av fastigheter som förvaltas eller förhyrs av Beställaren.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211100 Construction work for houses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137550:Lot:1
Additional classification (cpv): 45262700 Building alteration work, 45421000 Joinery work, 45453000 Overhaul and refurbishment work
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering