644221-2026 - Competition
Finland – Air filters – Kiinteistöjen ilmanvaihtosuodattimien hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Kiinteistöjen ilmanvaihtosuodattimien hankinta
Description: Hankinnan kohteena on kiinteistöjen ilmanvaihtosuodattimet Vantaan ja Kauniaisten kaupunkien kiinteistöjen tarpeisiin. Sopimuskausi on neljä (4) vuotta. Kilpailutuksen perusteella tehdään 1. Sopimukset Vantaan kaupungin ja valittujen toimittajien välille, 2. Sopimukset Kauniaisten kaupungin ja valittujen toimittajien välille, 3. Sopimukset Vantaan Tilapalvelut Vantti Oy:n ja valittujen toimittajien välille sekä 4. Sopimukset VTK Kiinteistöt Oy:n ja valittujen toimittajien välille Vantaan kaupungille tehtävän sopimuksen perusteella hankintoja voivat tehdä Vantaan kaupungin kaikki toimialat sekä Vantaan kaupungin enemmistöosuudella omistamat yhtiöt: -Pallastunturintien Liikekiinteistö Oy - Korson Pienteollisuustalo Oy - Kiinteistö Oy Vantaan Maakotkantie 10 - Kiinteistö Oy Vantaan Helikopteritukikohta - Kiinteistö Oy Tikkurilan Terveysasema - Kiinteistö Oy Korson Toimistokeskus - Kiinteistö Oy Hakucenter - Hakopolun Liikekiinteistö Oy - Asunto Oy Vantaan Katriinanrinne Sopimustoimittaja voi tarjota samoin ehdoin tuotteitaan ja palvelujaan Vantaan kaupungin seuraaville konsernitoimijoille: Vivamus Kiinteistöt Oy, Vantaan Energia Oy, VanPark Oy ja Kiinteistö Oy Vantaan Sote tilat. Kilpailutuksen perusteella valitaan kaksi (2) toimittajaa ensisijaisuusjärjestyksen mukaisesti. Tilaajat eivät sitoudu tiettyihin hankintamääriin tai euromääräiseen arvoon sopimuskaudella. Kaikkien tarjottujen tuotteiden on oltava uusia.
Internal identifier: VD/720/02.08.00.00/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42514310 Air filters
5. Lot
Lot: LOT-0000