2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i dostawa w formie leasingu operacyjnego 2 zestawów ciągników z dodatkowym osprzętem do zimowego utrzymania dróg (pługi, posypywarki piachu) oraz utrzymania pasów zieleni (kosiarki bijakowe), fabrycznie nowych 2026, na potrzeby RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 zestawów ciągników z dodatkowym osprzętem, do zimowego utrzymania dróg (pługi, posypywarki piachu) oraz utrzymania pasów zieleni (kosiarki bijakowe) spełniające wymagania techniczne, jakościowe i funkcjonalne określone w załączniku nr 2 do SWZ, w ramach leasingu operacyjnego: - Opłata wstępna: 10% - Wykup końcowy: 6% wartości przedmiotu leasingu - Liczba rat leasingowych: 47 miesięcy - Stopa procentowa: stała Po uiszczeniu ostatniej raty leasingu nastąpi wykup za kwotę w wysokości 6% wartości przedmiotu leasingu netto +VAT. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 2 do SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 66114000 Financial leasing services
Additional classification (cpv): 16700000 Tractors
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 2. Wykonawca zapewnia: 1) w dniu dostawy, przeszkoli nieodpłatnie przyszłych użytkowników w zakresie eksploatacji i obsługi dostarczonych ciągników. Dodatkowo Wykonawca przeszkoli 2 mechaników w ogólnym zakresie budowy i naprawy ciągników oraz szczegółowo w zakresie obsługi technicznej, tzw. OT-2. Zamawiający wymaga, że w ostatnim roku przed upływem gwarancji, Wykonawca podczas wykonywania przeglądów przeszkoli pojedynczo mechaników w zakresie czynności obsługowych i stosowanych materiałów eksploatacyjnych 2) gwarantuje, że ciągniki będące przedmiotem zamówienia, są wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. 3) W dniu odbioru przedmiotu zamówienia przekaże Zamawiającemu dokumenty określające warunki serwisowania, instrukcje obsługi, przegląd techniczny i dokumenty homologacyjne i certyfikat zgodności CE. 3. Warunki finansowania: 1) Zakup ciągników będzie finansowany przez Wykonawcę, zwanego również Finansującym. 2) Waluta umowy leasingu – PLN. 3) Okres leasingu operacyjnego – 47 miesięcy. 4) Ilość rat – 47 równych miesięcznych rat. Raty leasingowe równe w całym okresie obowiązywania, skalkulowane przy zastosowaniu stopy procentowej stałej. Raty podzielone na część kapitałową i odsetkową. Raty miesięczne równe, płatne do 25 dnia każdego miesiąca. Ostatnia rata może mieć charakter wyrównujący (może być powiększona lub pomniejszona o różnice wynikające z zaokrągleń wszystkich pozostałych rat). 5) Opłata manipulacyjna: 0 %. 6) Opłata wstępna w wysokości 10 % wartości przedmiotu leasingu netto + VAT płatna w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy leasingowej. Opłata wstępna nie jest ratą leasingu. 7) Rata leasingowa powinna zawierać w sobie koszty związane z realizacją umowy leasingu tj. prowizje, wszelkie koszty transportu do miejsca przeznaczenia, szkolenie pracowników itp. – w części kapitałowej. 8) Po zakończeniu trwania umowy leasingowej, po zapłacie ostatniej raty leasingowej, Zamawiający wykupi w terminie 30 dni, przedmiot leasingu za cenę równą jego wartości końcowej (6% netto +VAT). Zamawiający wpłaci opłatę za wykup na podstawie faktury proformy. 9) W pierwszym i kolejnych latach Zamawiający zastrzega możliwość ubezpieczenia przedmiotu leasingu, OC/AC/NW, we własnym zakresie, za co nie może być przewidziana żadna opłata. 10) Koszt rejestracji oraz koszt podatku od środków transportu nie stanowi składowej ceny oferty. 11) Zamawiający będzie ponosił koszty okresowych, obowiązkowych badań technicznych. 12) Za dodatkowe czynności i usługi Finansujący może dołączyć do umowy Tabelę Opłat i Prowizji. 13) Zamawiający nie dopuszcza zabezpieczenia umowy w postaci weksla in blanco. 4. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne główne i mające znaczenie do osiągnięcia celu tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów urządzeń i sprzętu równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ oraz w celu zapewnienia porównywalności ofert produkty równoważne muszą być w cenie porównywalnej do produktu wskazanego. 5. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych. Uzasadnienie: 1) Brak istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności dla MŚP. Zamówienie dotyczy dostawy ciągników, co nie stanowi zamówienia o takiej skali, która eliminowałaby z rynku mniejszych wykonawców. Zarówno autoryzowani dealerzy, jak i podmioty współpracujące z firmami leasingowymi, co do zasady dysponują potencjałem do realizacji jednorazowej dostawy wraz z finansowaniem leasingiem operacyjnym. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części nie ogranicza w sposób nieuzasadniony dostępu do zamówienia, w tym dla małych i średnich przedsiębiorstw, a postępowanie pozostaje zgodne z zasadą uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. 2) Realizacja zamówienia przez jednego wykonawcę ułatwia realizacje reklamacji, dochodzenie roszczeń, czy organizację szkoleń użytkowników, serwisu, zarządzania częściami zamiennymi oraz rozliczania szkód komunikacyjnych. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający – wykonując obowiązek wynikający z art. 91 ust. 2 ustawy Pzp – wskazuje, że brak podziału zamówienia na części podyktowany jest jednorodnym charakterem przedmiotu zamówienia, koniecznością zapewnienia jednolitych warunków finansowania i eksploatacji, potrzebą ograniczenia nadmiernych trudności organizacyjnych, a także brakiem nieuzasadnionego ograniczenia konkurencji. Decyzja o niepodzielaniu zamówienia pozostaje w zgodzie z zasadą efektywnego i przejrzystego wydatkowania środków publicznych oraz zasadami uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców
Options:
Description of the options: Brak