644240-2026 - Competition
Poland – Aggregates – Dostawa kruszywa.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa kruszywa.
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest dostawa (sprzedaż wraz z załadunkiem na środki transportu Zamawiającego) kruszywa naturalnego łamanego o ciągłym uziarnieniu o frakcji 0–31,5 mm, w ilości do 30 000 ton, przeznaczonego na remonty i bieżące utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Brzozów, będących w zarządzie Burmistrza Brzozowa. Załadunek kruszywa na środki transportu zamawiającego leży po stronie wykonawcy i odbywać się będzie na składzie wykonawcy. Transport kruszywa ze składu wykonawcy zapewnia zamawiający własnym staraniem i na własny koszt. Zamawiane kruszywo musi spełniać wymagania normy PN-EN 13242+A1:2010 „Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym” (lub normy równoważnej) oraz charakteryzować się następującymi minimalnymi parametrami technicznymi i jakościowymi: Frakcja/uziarnienie 0-31,5 mm (mieszanka o ciągłym uziarnieniu, kategoria G_A 85); Zawartość pyłów: kategoria do f_9; Odporność na rozdrabnianie kruszywa grubego: nie gorsza niż kategoria LA_35; Mrozoodporność: nie gorsza niż kategoria F_4; Wskaźnik nośności CBR po zagęszczeniu: min. 80% Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli jakości oraz ilości dostarczanych kruszyw na składzie Wykonawcy. Rozliczenie dostaw odbywać się będzie fakturami za rzeczywiście odebrane ilości kruszywa, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy. W przypadku braku możliwości wagowej oceny ilości odbieranego kruszywa do celów rozliczeniowych i ustalenia masy dostarczonego kruszywa w tonach stosuje się przelicznik objętościowo-masowy wynikający z parametrów gęstości ziarn: 1m3 kruszywa = 1,75 tony (1750 kg). Zgodnie z art. 441 ustawy P.z.p. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia tj. określenie przez Zamawiającego minimalnej ilości kruszywa, której odbiór Zamawiający gwarantuje, tzw. zamówienie podstawowe oraz określenie ilości kruszywa i cen w których zamawiający będzie uprawniony (ale nie zobligowany) do odbioru, określona jako objęta prawem opcji a wykonawca zobowiązany będzie dostawę zrealizować, przy czym realizacja zamówienia nastąpi wyłącznie w przypadku przekazania wykonawcy odpowiedniej informacji o skorzystaniu z prawa opcji. Zamówienie podzielone jest na: - zamówienie podstawowe (gwarantowane): 15000 ton kruszywa - zamówienie objęte prawem opcji: do 15000 ton kruszywa Zamawiający gwarantuje odbiór ilości kruszywa określonej w ramach zamówienia podstawowego. Zamówienie w zakresie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych lub finansowych wobec zamawiającego. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest przekazanie wykonawcy przez zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji (w całości lub w części). Ceny jednostkowe za 1 tonę kruszywa w ramach prawa opcji będą tożsame z cenami jednostkowymi zaoferowanymi przez wykonawcę w zamówieniu podstawowym. Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie do wyczerpania zakresu zamówienia objętego prawem opcji. Maksymalną wartością umowy jest wartość oferty wybranego wykonawcy stanowiąca sumę wartości zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji. Kwota, którą zamawiający poda jako kwota, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to kwota na sfinansowanie zamówienia w ramach zamówienia podstawowego. W każdym przypadku, gdy zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę albo przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Kryteriami, które zamawiający wykorzysta do oceny równoważności będą każdorazowo wyłącznie parametry i wymagania ujęte w opisie przedmiotu zamówienia. Warunkiem uznania równoważności jest udowodnienie przez wykonawcę w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Internal identifierIF.271.69.2026.ZP
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedurePostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., poz. 793 z późniejszymi zmianami). Ilekroć w niniejszej specyfikacji jest mowa o ustawie P.z.p. lub ustawie Prawo zamówień publicznych należy przez to rozumieć ustawę z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., poz. 793 z późniejszymi zmianami). Sprawy nie ujęte w niniejszej specyfikacji reguluje ustawa Prawo zamówień publicznych wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy. UWAGA! zgodnie z art. 139 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający w postepowaniu najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, w związku z czym na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych wykonawcy NIE SĄ ZOBOWIĄZANI do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż zamawiający zażąda tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcą w postepowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu: portalu e-Zamowienia, adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz poczty elektronicznej, adres poczty elektronicznej do komunikacji: zp@brzozow.pl Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Każdorazowo kierując do zamawiającego oświadczenie, pismo, zawiadomienie lub wniosek wykonawca powinien powoływać się na numer referencyjny postępowania tj. IF.271.69.2026.ZP. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r., poz. 2452), rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 773) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r., poz. 2415 z późniejszymi zmianami). Zamawiający w ramach postępowania dopuszcza do kompresji (zmniejszenia objętości) dokumentów elektronicznych zastosowanie formatu .rar. Zamawiający nie dopuszcza formatów wykonywalnych oraz wymagających do wizualizacji treści dokumentu użycia oprogramowania wyłącznie płatnego (z wyłączeniem Microsoft Office którym zamawiający dysponuje). Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia. Ofertę składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w formatach danych określonych w załączniku nr 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 773) tabela A1 (formaty do danych zawierających dokumenty tekstowe, tekstowo graficzne lub multimedialne), A2 (formaty do danych zawierających informację graficzną), B1 (formaty do definiowania układu informacji polegającego na określeniu elementów informacyjnych oraz powiązań między nimi) i B2 (formaty do przetwarzania dokumentów zapisanych w formacie XML). Zamawiający nie dopuszcza formatów wykonywalnych oraz wymagających do wizualizacji treści dokumentu użycia oprogramowania wyłącznie płatnego (z wyłączeniem Microsoft Office którym zamawiający dysponuje).
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 14212200 Aggregates
5. Lot
LotLOT-0001
Quantity30 000 tonnes
Options
Description of the optionsZgodnie z art. 441 ustawy P.z.p. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w odniesieniu do przedmiotu zamówienia tj. określenie przez Zamawiającego minimalnej ilości kruszywa, której odbiór Zamawiający gwarantuje, tzw. zamówienie podstawowe oraz określenie ilości kruszywa i cen w których zamawiający będzie uprawniony (ale nie zobligowany) do odbioru, określona jako objęta prawem opcji a wykonawca zobowiązany będzie dostawę zrealizować, przy czym realizacja zamówienia nastąpi wyłącznie w przypadku przekazania wykonawcy odpowiedniej informacji o skorzystaniu z prawa opcji. Zamówienie podzielone jest na: • zamówienie podstawowe (gwarantowane): 15000 ton kruszywa • zamówienie objęte prawem opcji: do 15000 ton kruszywa Zamawiający gwarantuje odbiór ilości kruszywa określonej w ramach zamówienia podstawowego. Zamówienie w zakresie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji nie stanowi podstawy dla wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych lub finansowych wobec zamawiającego. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest przekazanie wykonawcy przez zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji (w całości lub w części). Ceny jednostkowe za 1 tonę kruszywa w ramach prawa opcji będą tożsame z cenami jednostkowymi zaoferowanymi przez wykonawcę w zamówieniu podstawowym. Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie do wyczerpania zakresu zamówienia objętego prawem opcji. Maksymalną wartością umowy jest wartość oferty wybranego wykonawcy stanowiąca sumę wartości zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji.