644604-2026 - Result
Poland – Mechanical spare parts for military vehicles – Zakup części zamiennych do pojazdów MRAP
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup części zamiennych do pojazdów MRAP
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych do pojazdów MRAP, nr. sprawy TECH/110/AW/OiB/2026.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania do niego oraz warunki realizacji zamówienia zostaną określone w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Previous notice: 323442-2026
Internal identifier: TECH/110/AW/OiB/2026
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Warunki dotyczące realizacji zamówienia: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania do niego oraz warunki realizacji zamówienia zostaną określone w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca dołącza: 1) aktualne na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do Instrukcji. c) oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do Instrukcji; d) oświadczenie wykonawcy o braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do Instrukcji; e) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp. sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; f) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; g) oświadczenie wykonawcy wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do Instrukcji. II. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp - składa informację, z odpowiedniego rejestru takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 1,2 i 4 ustawy Pzp (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono jego upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona, ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.) III. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt II lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp zastępuje się je odpowiednio w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsca zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Wszystkie wymienione Załączniki do Instrukcji wraz z Instrukcją sposobu przygotowania wniosku o dopuszczenie do udziału postępowaniu w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa dostępne do pobrania na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem:https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306946 Podstawa prawna: Dyrektywa 2009/81/WE Postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na podstawie art. 411 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp). - art. 411 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych Ustawa Pzp
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35421000 Mechanical spare parts for military vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania do niego oraz warunki realizacji zamówienia zostaną określone w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert
Options:
Description of the options: 1. W ramach niniejszej umowy Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w zakresie nie większym niż wykazanym w formularzu ofertowym. 2. Zamawiający zastrzega, iż zamówienie opcjonalne jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie, aniżeli określony powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co Wykonawca niniejszym akceptuje poprzez zawarcie niniejszej umowy. 3. Zamawiający może z prawa opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej ilości określonej w formularzu ofertowym.