2. Procedure
Procedure
Title: Poprawa dostępności, jakości oraz efektywności udzielanych w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Warszawie świadczeń zdrowotnych w obszarze onkologii poprzez poprawę stanu posiadanej infrastruktury i wyposażenia–Dostawa aparatu do mammografii obrazowej wraz z adaptacją pomieszczeń oraz dostawa stacji diagnostycznej do opisu zdjęć mammograficznych dla Szpitala Spec. SPZOZ–et. II cz. II
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, transport, wniesienie, montaż, instalacja, uruchomienie, integracja informatyczna, szkolenie personelu i przekazanie do eksploatacji kompletnego, fabrycznie nowego systemu diagnostyki piersi, obejmującego w szczególności: • cyfrowy mammograf z wyposażeniem, umożliwiający wykonywanie badań 2D, tomosyntezy 3D, obrazów syntetycznych 2D, mammografii spektralnej/kontrastowej oraz biopsji • system do biopsji piersi, w tym system do biopsji mammotomicznej próżniowej wraz z wyposażeniem startowym; • wielozadaniowy fotel lub leżankę biopsyjną; • automatyczny wstrzykiwacz środka kontrastowego kompatybilny z procedurą mammografii kontrastowej; • stację operatorską; • 1 stacja diagnostyczna radiologiczne do opisu badań mammograficznych, z oprogramowaniem i monitorami diagnostycznymi; • zestaw do kontroli jakości mammografu; • wykonanie prac budowlano-adaptacyjnych w 5 pomieszczeniach po wykonaniu wizji lokalnej (Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zgodnie z harmonogramem i dokumentacją projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego, a roboty będą realizowane w sposób jak najmniej uciążliwy dla Zamawiającego w dni robocze w godz. 7.00 – 17.00 w siedzibie Zamawiającego) • pełną integrację z systemami PACS/RIS/HIS Zamawiającego; • wyniesienie, odbiór, transport i unieszkodliwienie mammografu wskazanego przez Zamawiającego; • przygotowanie dokumentacji, wykonanie wymaganych testów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2022 r. Dz.U.2022 poz. 2759 wydane na podstawie prawa atomowego oraz udział w czynnościach wymaganych przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej; przygotowanie wszelkiej dokumentacji niezbędnej do oddania do użytkowania wykonanego zadania, w tym uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień, zgłoszeń, decyzji administracyjnych, pozwoleń oraz odbiorów właściwych organów i instytucji, niezbędnych do uruchomienia i użytkowania Przedmiotu Umowy. Zakres ten obejmuje w szczególności uzyskanie zgody właściwego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego na uruchomienie i stosowanie Urządzenia zgodnie z art. 33q ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. – Prawo atomowe, a także przeprowadzenie wszelkich wymaganych uzgodnień, konsultacji i czynności formalnoprawnych niezbędnych do należytej realizacji Przedmiotu Umowy oraz przekazania go do eksploatacji; • obsługę gwarancyjną i serwisową w okresie gwarancji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne parametry techniczne i użytkowe oraz wymagania dotyczące integracji, prac adaptacyjnych i odbioru określa Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia/ Zestawienie parametrów techniczno-użytkowych/ Specyfikacja techniczna 3. Wszystkie elementy objęte zamówieniem muszą być kompletne, wzajemnie kompatybilne, dopuszczone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz gotowe do pracy klinicznej bez konieczności zakupu dodatkowych licencji, modułów, przewodów, adapterów albo innych elementów niezbędnych do realizacji funkcji określonych w SWZ i załącznikach.
Internal identifier: 19/2026/DZP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający skrócił termin składania ofert, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 oraz w oparciu o art. 133 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Uzasadnienie: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) oraz w oparciu o art. 133 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: „p.z.p.”), skrócił termin składania ofert do 20 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji, z uwagi na występowanie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, należycie uzasadnionej poniżej. W niniejszym postępowaniu pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości i odpowiedniej jakości świadczeń zdrowotnych z zakresu diagnostyki mammograficznej oraz z ryzyka związanego z dalszym użytkowaniem obecnie eksploatowanego aparatu mammograficznego. Utrzymywanie obecnie eksploatowanego aparatu, przy rosnącym obciążeniu w programach skryningowych, generuje istotne ryzyko dla ciągłości świadczeń i jakości diagnostyki.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 33111650 Mammography devices
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 72263000 Software implementation services, 90510000 Refuse disposal and treatment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa aparatu do mammografii obrazowej wraz z adaptacją pomieszczeń oraz dostawa stacji diagnostycznej do opisu zdjęć mammograficznych dla Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny SPZOZ – etap II, część II
Description: Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, transport, wniesienie, montaż, instalacja, uruchomienie, integracja informatyczna, szkolenie personelu i przekazanie do eksploatacji kompletnego, fabrycznie nowego systemu diagnostyki piersi, obejmującego w szczególności: • cyfrowy mammograf z wyposażeniem, umożliwiający wykonywanie badań 2D, tomosyntezy 3D, obrazów syntetycznych 2D, mammografii spektralnej/kontrastowej oraz biopsji • system do biopsji piersi, w tym system do biopsji mammotomicznej próżniowej wraz z wyposażeniem startowym; • wielozadaniowy fotel lub leżankę biopsyjną; • automatyczny wstrzykiwacz środka kontrastowego kompatybilny z procedurą mammografii kontrastowej; • stację operatorską; • 1 stacja diagnostyczna radiologiczne do opisu badań mammograficznych, z oprogramowaniem i monitorami diagnostycznymi; • zestaw do kontroli jakości mammografu; • wykonanie prac budowlano-adaptacyjnych w 5 pomieszczeniach po wykonaniu wizji lokalnej (Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zgodnie z harmonogramem i dokumentacją projektową zaakceptowaną przez Zamawiającego, a roboty będą realizowane w sposób jak najmniej uciążliwy dla Zamawiającego w dni robocze w godz. 7.00 – 17.00 w siedzibie Zamawiającego) • pełną integrację z systemami PACS/RIS/HIS Zamawiającego; • wyniesienie, odbiór, transport i unieszkodliwienie mammografu wskazanego przez Zamawiającego; • przygotowanie dokumentacji, wykonanie wymaganych testów, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2022 r. Dz.U.2022 poz. 2759 wydane na podstawie prawa atomowego oraz udział w czynnościach wymaganych przez właściwy organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej; przygotowanie wszelkiej dokumentacji niezbędnej do oddania do użytkowania wykonanego zadania, w tym uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszystkich wymaganych prawem opinii, uzgodnień, zgłoszeń, decyzji administracyjnych, pozwoleń oraz odbiorów właściwych organów i instytucji, niezbędnych do uruchomienia i użytkowania Przedmiotu Umowy. Zakres ten obejmuje w szczególności uzyskanie zgody właściwego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego na uruchomienie i stosowanie Urządzenia zgodnie z art. 33q ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. – Prawo atomowe, a także przeprowadzenie wszelkich wymaganych uzgodnień, konsultacji i czynności formalnoprawnych niezbędnych do należytej realizacji Przedmiotu Umowy oraz przekazania go do eksploatacji; • obsługę gwarancyjną i serwisową w okresie gwarancji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne parametry techniczne i użytkowe oraz wymagania dotyczące integracji, prac adaptacyjnych i odbioru określa Załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia/ Zestawienie parametrów techniczno-użytkowych/ Specyfikacja techniczna 3. Wszystkie elementy objęte zamówieniem muszą być kompletne, wzajemnie kompatybilne, dopuszczone do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz gotowe do pracy klinicznej bez konieczności zakupu dodatkowych licencji, modułów, przewodów, adapterów albo innych elementów niezbędnych do realizacji funkcji określonych w SWZ i załącznikach.