644828-2021 - ResultRomania-București: Combat uniforms
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord-cadru de produse articole de echipament (combat)
Reference number: 4193125_2021_PAAPD1181115
II.1.2.
Main CPV code
35812000 Combat uniforms
II.1.4.
Short description
Furnizare articole de echipament, conform cerintelor din documentatia de atribuire.
Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Scurta combat
Lot No: 8
II.2.2.
Additional CPV code(s)
18220000 Weatherproof clothing
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitati estimative (buc.):
- acord-cadru: minima = 37.000; maxima = 240.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2 ; maxima = 160.000
Pulover polar combat
Lot No: 7
18235100 Pullovers
- acord-cadru: minima = 37.000; maxima = 242.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2; maxima = 170.000
Fes combat
Lot No: 5
- acord-cadru: minima = 48.000; maxima = 236.000
Lenjerie termica ignifuga
Lot No: 6
- acord-cadru: minima = 40.000; maxima = 223.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 1 ; maxima = 170.000
Centura combat
Lot No: 2
18425000 Belts
- acord-cadru: minima = 38.000; maxima = 236.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2; maxima = 160.000
Capela combat
Lot No: 1
- acord-cadru: minima = 56.000; maxima = 263.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2; maxima = 180.000
Costum protectie impotriva intemperiilor
Lot No: 3
- acord-cadru: minima = 65.000; maxima = 236.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2 ; maxima = 170.000
Tricou cu maneca lungă/scurta combat
Lot No: 9
18331000 T-shirts
- acord-cadru: minima = 325.000; maxima = 1.820.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 3; maxima = 1.250.000
Costum combat
Lot No: 4
- acord-cadru: minima = 80.000; maxima = 353.000
- pentru un singur contract-subsecvent: minima = 2 ; maxima = 200.000