2. Procedure
Procedure
Title: Etsivän nuorisotyön palvelut
Description: Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyytää Lasten ja nuorten palvelukokonaisuuden toimeksiannosta tarjouksia koskien etsivän nuorisotyön hankintaa. Etsivää nuorisotyötä toteutetaan nuorisolain ja etsivän nuorisotyön käsikirjan mukaisesti. Turun kaupungin nuorisotyön palvelualue pyrkii tämän hankinnan avulla laajentamaan Turun etsivän nuorisotyön kokonaisresurssia ja täydentämään kaupungin omaa etsivää nuorisotyötä ostopalvelulla. Hankinnan kohteena on viiden henkilötyövuoden etsivän nuorisotyön kokonaisuus. Hankinnan kohde ja palvelun sisältö sekä vaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: 6256-2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85300000 Social work and related services
Additional classification (cpv): 98000000 Other community, social and personal services
5. Lot
Lot: LOT-0000