645008-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of X-ray equipment – Acord Cadru Servicii Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie - Imagistica
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleAcord Cadru Servicii Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie - Imagistica
DescriptionAcord Cadru Servicii Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie Imagistica – 12 loturi conform Lista de loturi si caietului de sarcini. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, termenul-limita in care autoritatea va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare -conform prevederile OUG 107/2017 este de 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Internal identifier4284134_2026_PAAPD1638597
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50421200 Repair and maintenance services of X-ray equipment
5. Lot
LotLOT-0001
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Siemens
DescriptionConform Caietului de Sarcini LOT 1 Servicii de reparatii si intretinere echipamente de radiologie tip Siemens ce contine : 1.1 ANGIOGRAF ARTIS ZEE 1.2 CT SOMATOM EMOTION 16 1.3 APARAT RX-RG LUMINOS dRF MAX 1.4 C-ARM RX CIOS FUSION 1.5 C-ARM RX CIOS FUSION 1.6 APARAT C - ARM CIOS SELECT 1.7 APARAT RG MOBIL MOBILETT MIRA MAX 1.8 APARAT RG MOBIL MOBILETT MIRA MAX 1.9 APARAT RG MOBIL POLYMOBIL PLUS 1.10 ECOCARDIOGRAF ACUSON SC2000 1.11 ECOGRAF ACUSON NX3 ELITE 1.12 APARAT RX FIX YSIO MAX
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip TOCHIBA
DescriptionConform caietului de sarcini LOT 2 Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip TOCHIBA ce contine: 2.1 CT AQUILION PRIME 2.2 APARAT DE RADIOSCOPIE SI RADIOGRAFIE DIGITAL MULTIFUNCTIONAL "CANON ULTIMAX-I" 2.3 ECOGRAF APLIO 500 2.4 ECOCARDIOGRAF PEDIATRIC TOCHIBA APLIO i900
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip PHILIPS
DescriptionConform Catetului de Sarcini Lot 3 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip PHILIPS ce contine: 3.1 C –ARM VERADIUS 3.2 ECOGRAF CX50 3.3 ECOGRAF CX50
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip General Electric
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.4 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip General Electric ce contine 4.1 APARAT RX DISCOVERY XR 650
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.5 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie ce contine: 5.1 ECOGRAF DOPPLER COLOR "LOGIQ" P5 PREMIUM BT11 5.2 ECOGRAF PENTRU NERVI SI VASE SANGVINE eLOGIQ E R6 5.3 ECOGRAF LOGIQ V2 5.4 VIVID iq R6
Internal identifier5
LotLOT-0006
Title-Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip IMD Italian Medical Devices
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot 6 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip IMD Italian Medical Devices ce contine 6.1 C-ARM RADIUS S-9 DIM INTERMEDICAL 6.2 APARAT RX MOBIL DIGITAL TIP COMPACT DR PLUS
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Agfa
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot 7 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Agfa ce contine 7.1 MASINA DEVELOPAT AGFA CURIX 60 7.2 MASINA DEVELOPAT AGFA CURIX 60
Internal identifier7
Main classification (cpv): 50421100 Repair and maintenance services of wheelchairs
LotLOT-0008
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Drager
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.8 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Drager ce contine: 8.1 PERSEUS A500 8.2 FABIUS MRI 8.3 FABIUS MRI 8.4 MONITOR TESLA M3 8.5 MONITOR TESLA M3 8.6 MONITOR TESLA M3
Internal identifier8
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
LotLOT-0009
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Hitachi
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.9 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Hitachi ce contine: 9.1 SISTEM RMN "HITACHI" APERTO 0.4T
Internal identifier9
LotLOT-0010
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip ATS APPLICAZIONE TECHNOLOGIE SPECIALI
DescriptionConform Caiet de Sarcini Lot.10 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip ATS APPLICAZIONE TECHNOLOGIE SPECIALI ce contine: 10.1 C-ARM CYBERBLOCK
Internal identifier10
LotLOT-0011
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Biomedical International "BMI"
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.11 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Biomedical International "BMI" ce contine: 11.1 APARAT RG MOBIL JOLLY 15R
Internal identifier11
LotLOT-0012
TitleServicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Radiologia SA
DescriptionConform Caietului de Sarcini Lot.12 - Servicii de Reparatii si Intretinere Echipamente de Radiologie tip Radiologia SA
Internal identifier12