2. Procedure
Procedure
Title: Vägmarkering i Österåkers kommun
Description: Entreprenaden avser i huvudsak underhåll av vägmarkering samt vägmarkering på ny beläggning i Österåkers kommun.
Internal identifier: 2026-55 SBF
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98000000 Other community, social and personal services
Additional classification (cpv): 45233221 Road-surface painting work
5. Lot
Lot: LOT-0000
645081-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Vägmarkering i Österåkers kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägmarkering i Österåkers kommun
Intern identifierare2026-55 SBF
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000