2. Procedure
Procedure
Title: Wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 - sprawa nr 87/2026
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi wynajmu oraz serwisu urządzeń sanitarnych w roku 2027, zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji postępowania wg. następujących zadań: zadanie nr 1: Wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kabiny toaletowe i umywalki polowe wolnostojące; zadanie nr 2: Wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kontenery umywalkowe, prysznicowe lub umywalkowo – prysznicowe, umywalkowo – toaletowe, kabiny toaletowe i umywalki polowe, zbiorniki na wodę, zbiornik na ścieki
Internal identifier: 87/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90400000 Sewage services
Additional classification (cpv): 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services, 70310000 Building rental or sale services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kabiny toaletowe i umywalki polowe wolnostojące
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kabiny toaletowe i umywalki polowe wolnostojące tj.: ─ wynajem i serwis kabin toaletowych o standardzie podstawowym: ilość kabin: 128 szt. ─ wynajem i serwis kabin toaletowych o standardzie podwyższonym: ilość kabin: 10 szt.; ─ wynajem i serwis umywalek polowych wolnostojących: ilość umywalek 58 szt.; 2. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu w terminie do dwóch dni roboczych od dnia podpisania umowy: ─ aktualne zezwolenie właściwego organu administracyjnego na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości płynnych, zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) ─ umowę z oczyszczalnią ścieków, zawartą w związku z wymaganiami określonymi w przepisach ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) ─ wykazu pojazdów z numerami rejestracyjnymi, które będą uczestniczyły w wykonywaniu usługi;
Internal identifier: Zadanie nr 1
Additional classification (cpv): 90600000 Cleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related services
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy p.z.p. (prawo opcji) w szczególnie uzasadnionych przypadkach (np.: na wypadek długotrwałych przerw w dostawie wody lub prądu, szkolenia rezerw osobowych, poligonów, kursów, szkoleń służb przygotowawczych, zmiany stanu żywionych, restrukturyzacji sił zbrojnych, likwidacji klęsk żywiołowych, kryzysu, zagrożenia, konfliktu lub wojny, zmiany aktów prawnych w zakresie uprawnień do wyżywienia żołnierzy lub innych zadań postawionych przez organa władzy państwowej, itp.) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w Opisie przedmiotu zamówienia – gwarantowanego Wykonawcy, maksymalnie o ilości wykazane w dokumentacji postepowania (wielkości orientacyjne). Wykonawca zagwarantuje również w tym przypadku realizację usługi w odmiennych terminach i częstotliwościach oraz miejscach (na terenie RP) niż określono w umowie, wg cen jednostkowych zawartych w umowie. Zakres zakres opcji: ─ wynajem i serwis kabin toaletowych o standardzie podstawowym: ilość kabin: 253 szt. ─ wynajem i serwis kabin toaletowych o standardzie podwyższonym: ilość kabin: 24 szt.; ─ wynajem i serwis umywalek polowych wolnostojących: ilość umywalek 130 szt.; W przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze zdefiniowanego prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone według cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej ilości opcji. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym na piśmie z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Lot: LOT-0002
Title: Wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kontenery umywalkowe, prysznicowe lub umywalkowo – prysznicowe, umywalkowo – toaletowe, kabiny toaletowe i umywalki polowe, zbiorniki na wodę, zbiornik na ścieki
Description: 1. Przedmiotem zamówienia wynajem i serwis urządzeń sanitarnych na rok 2027 – kontenery umywalkowe, prysznicowe lub umywalkowo – prysznicowe, umywalkowo – toaletowe, kabiny toaletowe i umywalki polowe, zbiorniki na wodę, zbiornik na ścieki tj.; ─ wynajem i serwis zbiornika na wodę wraz z osprzętem dostosowanego do obsługi kontenera, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 24 umywalki i 24 natryski oraz 5 umywalek polowych dwustanowiskowych, 15 kabin toaletowych o standardzie podstawowym, 2 kabiny o standardzie podwyższonym, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 10 umywalek i 20 natrysków oraz 6 umywalek polowych dwustanowiskowych, 15 kabin toaletowych o standardzie podstawowym, ─ wynajem urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 2 umywalki i 2 kabiny toaletowe. 2. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu w terminie do dwóch dni roboczych od dnia podpisania umowy: ─ aktualne zezwolenie właściwego organu administracyjnego na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości płynnych, zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) ─ umowę z oczyszczalnią ścieków, zawartą w związku z wymaganiami określonymi w przepisach ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 t.j.) ─ wykazu pojazdów z numerami rejestracyjnymi, które będą uczestniczyły w wykonywaniu usługi;
Internal identifier: Zadanie nr 2
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy p.z.p. (prawo opcji) w szczególnie uzasadnionych przypadkach (np.: na wypadek długotrwałych przerw w dostawie wody lub prądu, szkolenia rezerw osobowych, poligonów, kursów, szkoleń służb przygotowawczych, zmiany stanu żywionych, restrukturyzacji sił zbrojnych, likwidacji klęsk żywiołowych, kryzysu, zagrożenia, konfliktu lub wojny, zmiany aktów prawnych w zakresie uprawnień do wyżywienia żołnierzy lub innych zadań postawionych przez organa władzy państwowej, itp.) polegającego na możliwości zwiększenia podstawowego zakresu ilościowego przedmiotu zamówienia określonego co do asortymentu i ilości w Opisie przedmiotu zamówienia – gwarantowanego Wykonawcy, maksymalnie o ilości wykazane w dokumentacji postepowania (wielkości orientacyjne). Wykonawca zagwarantuje również w tym przypadku realizację usługi w odmiennych terminach i częstotliwościach oraz miejscach (na terenie RP) niż określono w umowie, wg cen jednostkowych zawartych w umowie. Zakres zakres opcji: ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 30 umywalek i 30 natrysków oraz 15 umywalek polowych dwustanowiskowych, 30 kabin toaletowych o standardzie podstawowym (dni wynajmu, łączna ilość serwisów oraz częstotliwość określona w Załączniku nr 2 do SWZ) - 2 węzły, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 15 umywalek i 15 natrysków oraz 10 umywalek polowych dwustanowiskowych, 15 kabin toaletowych o standardzie podstawowym (dni wynajmu, łączna ilość serwisów oraz częstotliwość określona w Załączniku nr 2 do SWZ) - 1 węzeł, ─ wynajem i serwis zbiornika na wodę wraz z osprzętem dostosowanego do obsługi kontenera - 4 węzły ─ wynajem i serwis zbiornika na ścieki wraz z osprzętem dostosowanego do obsługi kontenera - 1 węzeł, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 30 umywalek i 30 natrysków oraz 30 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 3 węzły, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 25 umywalek i 15 natrysków oraz 15 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 3 węzły, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 12 umywalek i 12 natrysków oraz 5 umywalek polowych dwustanowiskowych, 12 kabin toaletowych o standardzie podstawowym, 2 kabiny o standardzie podwyższonym - 1 węzeł ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 6 umywalek i 6 natrysków oraz 6 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 4 węzły, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 30 umywalek i 30 natrysków oraz 4 umywalki polowe dwustanowiskowe, 25 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 1 węzeł, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 15 umywalek i 15 natrysków oraz 10 umywalek polowych dwustanowiskowe, 15 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 1 węzeł, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 40 umywalek i 14 natrysków oraz 10 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 2 węzły, ─ wynajem i serwis urządzeń sanitarnych: kontenerów wyposażonych łącznie w co najmniej 12 umywalek i 12 natrysków oraz 12 kabin toaletowych o standardzie podstawowym - 2 węzły. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze zdefiniowanego prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie dodatkowe wynagrodzenie, wyliczone według cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym z zastrzeżeniem nieprzewyższenia maksymalnej ilości opcji. Wykonawca zostanie poinformowany o powyższym na piśmie z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem (zastosowanie Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu). Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.