645261-2026 - Competition
Romania – Aircraft-towing vehicles – Furnizarea unui remorcher electric fara bara de tractare, cu ridicarea jambei de bot, pentru aeronave cu MTOW≤ 100 tone
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea unui remorcher electric fara bara de tractare, cu ridicarea jambei de bot, pentru aeronave cu MTOW≤ 100 tone
Description: Furnizarea unui remorcher electric fara bara de tractare, cu ridicarea jambei de bot, pentru aeronave cu MTOW≤ 100 tone, servicii de scolarizare a personalului care va utiliza si intretine remorcherul si achizitia serviciilor de mentenanta (revizii tehnice periodice ) in perioada de garantie a acestuia Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare primite in a 11 -a zi inainte de data limita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 26490194_2026_PAAPD1635868
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144740 Aircraft-towing vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizarea unui remorcher electric fara bara de tractare, cu ridicarea jambei de bot, pentru aeronave cu MTOW≤ 100 tone, servicii de scolarizare a personalului care va utiliza si intretine remorcherul si achizitia serviciilor de mentenanta (revizii tehnice periodice ) in perioada de garantie a acestuia. Valoarea totala estimata este de 469.930,00 euro, fara TVA si cuprinde: - 413.365,00 euro, fara TVA, pentru remorcherul electric fara bara de tractare, cu ridicarea jambei de bot, pentru aeronave cu MTOW≤ 100 tone; - 23.850,00 euro, fara TVA, pentru servicii de scolarizare a personalului achizitorului pentru operare, intretinere si reparatii la sediul producatorului; - 20.010,00 euro, fara TVA, pentru operatiuni de mentenanta preventiva obligatorie (revizie tehnica) in perioada de garantie de minimum 36 luni; - 12.705,00 euro, fara TVA pentru statie de incarcare a acumulatorilor utilajului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50100000 Repair, maintenance and associated services of vehicles and related equipment, 80510000 Specialist training services