See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru: Conserve, oua si paine
Description: Achizitia de: Conserve, oua si paine Lot 1 - Oua Lot 2 - Paine feliata alba 400g Lot 3 - Pasta tomate Lot 4 - Ghiveci pebtru gatit Lot 5 - Zarzavat pentru ciorbe Lot 6 - Tocana de legume Lot 7 - Gem de fructe Lot 8 - Castraveti in otet Lot 9 - Gogosari in otet Cantitatile necesare sunt specificate in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informatii suplimentare in a-11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor conform art. 161 din Legea nr. 98/2016; prevederile art. 8 alin (2) din HG nr. 419/2018.
Internal identifier: 3551942_2026_PAAPD1621327
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15331400 Preserved and/or canned vegetables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: OUA
Description: Achizitie Oua de consum calitatea I. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 158400 lei.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0002
Title: Paine alba feliata 400g
Description: Achizitie Paine alba feliata 400g. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 369600 lei.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 15811100 Bread
Lot: LOT-0003
Title: Pasta de tomate
Description: Achizitie Pasta de tomate. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 75000 lei.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Ghiveci pentru gatit
Description: Achizitie Ghiveci pentru gatit. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 162000 lei.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Zarzavat pentru ciorbe
Description: Achizitie Zarzavat pentru ciorbe. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 183600 lei.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Tocana de legume
Description: Achizitie Tocana de legume. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 55200 lei.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Gem de fructe
Description: Achizitie Gem de fructe. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 69000 lei.
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 15332290 Jams
Lot: LOT-0008
Title: Castraveti in otet
Description: Achizitie Castraveti in otet. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 96000 lei.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Gogosari in otet
Description: Achizitie Gogosari in otet. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 75000 lei.
Internal identifier: 9