645582-2026 - Competition
Poland – Installation of road lighting equipment – Roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszo/rowerowego poprzez przebudowę/budowę oświetlenia ciągów pieszo rowerowych/pieszych na terenie miasta Rzeszowa - etap II
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Roboty budowlane polegające na poprawie bezpieczeństwa ruchu pieszo/rowerowego poprzez przebudowę/budowę oświetlenia ciągów pieszo rowerowych/pieszych na terenie miasta Rzeszowa - etap II
Description: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającego na wykonaniu oświetlenia ciągów pieszo-rowerowych zlokalizowanych przy ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje: ­- opracowanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany oraz niezbędna dokumentacja wykonawcza) wraz z wymaganymi uzgodnieniami, ­- uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii, decyzji, uzgodnień i zezwoleń, w tym dokonanie zgłoszenia robót budowlanych, jeżeli jest wymagane, ­- opracowanie projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, ­- wykonanie obliczeń i projektów fotometrycznych dla wszystkich wskazanych lokalizacji zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 13201 lub norm równoważnych, ­- wykonanie robót budowlanych związanych z budową oświetlenia zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, ­- dostarczenie dokumentacji projektowej i obliczeniowej w formie elektronicznej, w tym plików edytowalnych programów fotometrycznych (np. DIALux evo, Relux), plików fotometrycznych opraw (.ldt) oraz raportów z obliczeń. Zamawiający przewiduje realizację zamówienia w zakresie podstawowym oraz możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego dodatkowe lokalizacje wskazane w dokumentacji postępowania. Oświetlenie będzie zasilane z istniejącej infrastruktury oświetleniowej należącej do Gminy Miasto Rzeszów lub PGE Dystrybucja S.A., a warunki zasilania zostaną pozyskane przez Wykonawcę od właściwego zarządcy infrastruktury. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania fabrycznie nowych, nieużywanych materiałów i urządzeń. Dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, że posiadają one parametry nie gorsze niż wymagane przez Zamawiającego.
Internal identifier: ZP-A.271.76.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45316110 Installation of road lighting equipment
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45315600 Low-voltage installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji: 1. Rodzaj i maksymalna wartość opcji: robota budowlana realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegająca na wykonaniu oświetlenia zasilanego z sieci energetycznej (zakres lokalizacji został wskazany w załączniku nr 2 do PFU), robota budowlana polegająca na montażu oświetlenia solarnego (zakres lokalizacji został wskazany w załączniku nr 3 do PFU). Wartość przewidywanych zamówień w ramach opcji 3 015 495,93 zł netto. 2. Okoliczności skorzystania z opcji: W ramach prawa opcji przewiduje się wykonanie oświetlenia zasilanego z sieci elektroenergetycznej w maksymalnie 31 lokalizacjach oraz budowy oświetlenia solarnego w maksymalnie 35 lokalizacjach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Ostateczny zakres realizacji prawa opcji będzie uzależniony od potrzeb Zamawiającego oraz wysokości posiadanych środków finansowych. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację pełnego zakresu prawa opcji.