2. Procedure
Procedure
Title: Elhandel
Description: Upphandlingens syfte är att teckna avtal för att förse Trosa med kommunala bolag med fysiskt elinköp, samt möjlighet att finansiellt prissäkra framtida elanvändning till sina mätpunkter i hela Sverige. Avtalet avser såväl fysisk leverans som finansiell portföljförvaltning.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71314000 Energy and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137306:Lot:1
Additional classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy