See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii financiare de acordare a unor linii de credit bancar -pe 1 (un) an - impartita in 14 loturi
Description: Servicii financiare de acordare a unor linii de credit bancar pe 1 (un) an - impartita in 14 loturi SNTFC 41/2026 Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: RO11054545-2026 – 1809 (var. 21.07.2026)
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 19.600.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 19.600.000 lei
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 18.200.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 18.200.000 lei
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 19.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 19.000.000 lei
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 7.200.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 7.200.000 lei
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.800.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.800.000 lei
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.200.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.200.000 lei
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 11.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 11.000.000 lei
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.222.500 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.222.500 lei
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.500.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.500.000 lei
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 16.000.000 lei
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 17.000.000 lei
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 9.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 9.000.000 lei
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 10.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 10.000.000 lei
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 14.000.000 lei
Description: Servicii financiare de acordare a unei linii de credit bancar in valoare de 14.000.000 lei
Internal identifier: 14