645780-2026 - Competition
Finland – Cards containing integrated circuits – UHF RAIN RFID -tunnisteet teolliseen tekstiilihuoltoon
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: UHF RAIN RFID -tunnisteet teolliseen tekstiilihuoltoon
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat ommeltavia, paistettavia tai tekstiilirakenteeseen integroitavia UHF RAIN RFID -tunnisteita sekä myös tunnisteita, joilla MRI kuvaus kelpoisuus. Tarjouspyyntö koskee myös tekstiiliin ommeltavia tunnistepusseja, jotka on varustettu yrityksen logolla. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID In English: Supply of passive UHF RFID tags for industrial textile management and related services. The tags are intended for the identification and traceability of workwear, patient garments, linen and other washable textiles in hospital and industrial laundry processes. The procurement includes sew-in, heat-sealable and textile-integrated UHF RFID tags, MRI-compatible RFID tags (MR Safe or MR Conditional), and textile tag pouches with logo. The products shall comply with ISO/IEC 18000-63 (GS1 EPC UHF Gen2 / RAIN RFID) and be suitable for industrial laundry environments.
Internal identifier: 26939
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31712113 Cards containing integrated circuits
Additional classification (cpv): 31700000 Electronic, electromechanical and electrotechnical supplies, 31712100 Microelectronic machinery and apparatus, 31712110 Electronic integrated circuits and microassemblies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Tuote 1. UHF RAIN RFID -tunniste
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat ommeltavia tai tekstiilirakenteeseen integroitavia UHF RAIN RFID -tunnisteita. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID
Internal identifier: 1.-0
Main classification (cpv): 31712000 Microelectronic machinery and apparatus and microsystems
Lot: LOT-0002
Title: Tuote 2. UHF RAIN RFID -tunniste, paistettava
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat paistettavia UHF RAIN RFID -tunnisteita. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID
Internal identifier: 2.-1
Lot: LOT-0003
Title: Tuote 3. MRI -hyväksytty UHF RAIN RFID -tunniste
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat UHF RAIN RFID -tunnisteita, joilla MRI kuvaus kelpoisuus. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID
Internal identifier: 3.-2
Lot: LOT-0004
Title: Tuote 5. UHF RAIN RFID -tunnistepussi tilaajan logolla
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat UHF RAIN RFID -tunnisteita. Tekstiiliin ommeltavia tunnistepusseja, jotka on varustettu yrityksen logolla tai ilman logoa. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID
Internal identifier: 5.-3
Lot: LOT-0005
Title: Tuote 4. Autoklaavin kestävä MRI hyväksytty RFID tunniste
Description: Hankinnan kohteena olevat UHF RAIN RFID -tunnisteet on tarkoitettu käytettäväksi teollisen tekstiilihuollon ympäristössä tekstiilien yksilölliseen tunnistamiseen, jäljitettävyyteen ja materiaalivirtojen hallintaan. Tunnisteita käytetään muun muassa työvaatteissa, hoitotekstiileissä, liinavaatteissa sekä muissa pestävissä tekstiileissä niiden koko elinkaaren ajan. Tilaajat hankkivat UHF RAIN RFID -tunnisteita, joilla MRI kuvaus kelpoisuus ja kestävät autoklaavi-steriloinnin. Tunnistetyyppi: ISO/IEC 18000-63, EPC UHF Gen2 / RAIN RFID
Internal identifier: 4.-4