645861-2026 - Competition
Poland – Chemical reagents – Sukcesywne dostawy odczynników do oznaczania obecności DNA 14 typów HR-HPV wraz z dzierżawą analizatorów molekularnych jako systemu kompatybilnego z posiadanym systemem LBC dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddziału w Gliwicach
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleSukcesywne dostawy odczynników do oznaczania obecności DNA 14 typów HR-HPV wraz z dzierżawą analizatorów molekularnych jako systemu kompatybilnego z posiadanym systemem LBC dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddziału w Gliwicach
Description1. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje dzierżawę systemu do identyfikacji obecności DNA 14 typów HR-HPV wraz z dostawą dedykowanych do przeprowadzenia ww. badań odczynników, kompatybilnych z posiadanym przez Zamawiającego systemem do cytologii płynnej SlidePrep. Zamawiający zamierza przeprowadzić zamówienie w ramach jednego zadania . Dążeniem Zamawiającego jest skomasowanie wszystkich niezbędnych oznaczeń na jak najmniejszej liczbie systemów (1 SlidPrep + 2 Analizatory molekularne z jednej firmy), tak aby największa liczba wyników badań laboratoryjnych mogła być wydawana w najkrótszym czasie i jednocześnie w jak najlepszej cenie oraz jakości (firma z certyfikowanymi odczynnikami i zwalidowanym sprzętem oraz diagnostyka największej na rynku liczby podtypów HR-HPV). W sytuacji zaoferowania różnych systemów znacznie wzrasta koszt ich utrzymania w ruchu jak i koszt wykonywanych badań (kupno innych, nowych urządzeń). Brak podziału na zadania nie grozi ograniczeniem konkurencji, w tym ograniczeniem udziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w rynku zamówień publicznych. 2.Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 2.1. Specyfikacja cenowa – załącznik nr 2.1do SWZ 2.2. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 5. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 7. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 8. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 03.01.2027 r. 11. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Internal identifierDZ/DZ-381-1-50/26
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2b pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazuje, że w niniejszym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości badań genetycznych wykonywanych na obecność wirusów HPV w cytologii płynnej pacjentek, natomiast dotychczas obowiązująca umowa nr DZ/DZ-382-255/25 uległa zakończeniu w dniu 03.10.2026r.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
LotLOT-0001
TitleSukcesywne dostawy odczynników do oznaczania obecności DNA 14 typów HR-HPV wraz z dzierżawą 2 analizatorów molekularnych jako systemu kompatybilnego z posiadanym systemem LBC
DescriptionOpis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1. Specyfikacja cenowa – załącznik nr 2 do SWZ 2. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.