645926-2026 - Competition
Bulgaria – Forklift trucks, works trucks, railway-station platforms tractors – Доставка и въвеждане в експлоатация на специализирана пристанищна техника и оборудване, предназначени за извършване на претоварни и вътрешнотерминални операции, включително съпътстваща зарядна инфраструктура по три обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка и въвеждане в експлоатация на специализирана пристанищна техника и оборудване, предназначени за извършване на претоварни и вътрешнотерминални операции, включително съпътстваща зарядна инфраструктура по три обособени позиции
Description: ПРЕДМЕТ НА ПОРЪЧКАТА: Доставка и въвеждане в експлоатация на специализирана пристанищна техника и оборудване, предназначени за извършване на претоварни и вътрешнотерминални операции, включително съпътстваща зарядна инфраструктура по три обособени позиции ОП 1 – Обособена позиция № 1: „Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 3 (три) броя електрически вилкови повдигачи, включително 2 (два) броя стационарни електрозарядни станции, съвместими с доставяните повдигачи“, финансирана по проект № BG16FFPR001-3.002- 0005 „Модернизация на мобилния парк и внедряване на екологично чисти технологии за претоварни операции в пристанище за обществен транспорт с регионално значение КРЗ Порт Бургас“, по Програма „Транспортна свързаност“ 2021–2027 г., Приоритет 3, процедура № BG16FFPR001-3.002 „Подпомагане на интермодални оператори, включително развитие на съществуващи терминали“ ОП 2- Обособена позиция № 2: „Доставка и въвеждане в експлоатация (когато е приложимо), както и гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 2 (два) броя полуремаркета тип „платформа“ за превоз на контейнери с товароносимост от 36 тона и 2 (два) броя полуремаркета тип „гондола“, всяко с товароносимост от 36 тона и с вместимост не по-малка от 32 куб.м“, финансирана по проект № BG16FFPR001-3.002-0005 „Модернизация на мобилния парк и внедряване на екологично чисти технологии за претоварни операции в пристанище за обществен транспорт с регионално значение КРЗ Порт Бургас“, по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027 г., Приоритет 3, процедура № BG16FFPR001-3.002 „Подпомагане на интермодални оператори, включително развитие на съществуващи терминали“ ОП3 - Обособена позиция № 3: „Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 3 (три) броя електрически терминални влекачи, включително 2 (два) броя стационарни електрозарядни станции, съвместими с доставяните влекачи“, възлагана в изпълнение на проект № BG16FFPR001-3.002-0005 „Модернизация на мобилния парк и внедряване на екологично чисти технологии за претоварни операции в пристанище за обществен транспорт с регионално значение КРЗ Порт Бургас“, финансиран по Програма „Транспортна свързаност“ 2021-2027 г., Приоритет 3, процедура № BG16FFPR001-3.002 „Подпомагане на интермодални оператори, включително развитие на съществуващи терминали“
Internal identifier: 601536
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Открита процедура, провеждана чрез ЦАИС ЕОП, разделена на три обособени позиции. Оферти могат да се подават за една, няколко или всички позиции. Оценяването и класирането се извършват отделно за всяка позиция по критерий „най-ниска цена“. Варианти не се допускат.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 42415000 Forklift trucks, works trucks, railway-station platforms tractors
Additional classification (cpv): 42415110 Forklift trucks, 50500000 Repair and maintenance services for pumps, valves, taps and metal containers and machinery, 50530000 Repair and maintenance services of machinery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Обособена позиция № 1: Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 3 (три) броя електрически вилкови повдигачи, включително 2 броя стационарни електрозарядни станции, съвместими с доставяните повдигачи
Description: ППо Обособена позиция 1 ще се изпълняват следните дейности: - доставка на оборудването до място, посочено от възложителя, включително неговото разтоварване и позициониране; - подготовка, комплектуване и въвеждане в експлоатация на доставените електрически вилкови повдигачи, включително извършването на необходимите монтажни дейности, когато такива са приложими; - доставка, монтаж, инсталиране, свързване и въвеждане в експлоатация на зарядните станции, включително всички необходими компоненти, принадлежности и свързващи елементи съгласно Техническата спецификация; - извършване на функционални и приемни изпитвания за установяване и удостоверяване на съответствието на доставените електрически вилкови повдигачи и зарядните станции с изискванията на Техническата спецификация; - обучение на определени от възложителя служители за безопасна експлоатация и поддръжка на доставените електрически вилкови повдигачи и зарядните станции; - предоставяне при изпълнението на доставката на пълната техническа и експлоатационна документация, необходима за законосъобразното пускане на пазара, въвеждане в експлоатация, използване и поддръжка на електрическите вилкови повдигачи и стационарните електрозарядни станции, включително приложимите ЕС декларации за съответствие, сертификати и други документи, изисквани съгласно приложимото законодателство и Техническата спецификация; документ за произход, когато такъв се издава за съответното оборудване и се изисква съгласно приложимото законодателство или Техническата спецификация; гаранционни документи, инструкции за безопасност, експлоатация и поддръжка, техническа документация за зарядните станции и каталози на резервните части. Инструкциите за безопасност, експлоатация и поддръжка се предоставят на български език. Останалите документи, издадени на чужд език, се предоставят с превод на български език, освен когато съдържат текст и на български език; - гаранционно обслужване и поддръжка на доставените електрически вилкови повдигачи и зарядните станции за срока на гаранцията, включително предоставяне и влагане на оригинални резервни части или резервни части с еквивалентно качество, които са напълно съвместими с оборудването, отговарят на предписанията на производителя и чието използване не води до отпадане или ограничаване на гаранцията, както и предоставяне и влагане на материали и консумативи, необходими за отстраняване на дефекти, обхванати от гаранцията.
Internal identifier: 602111
Main classification (cpv): 42415110 Forklift trucks
Additional classification (cpv): 31158100 Battery chargers, 50530000 Repair and maintenance services of machinery
Quantity: 5 pieces
Lot: LOT-0002
Title: Обособена позиция № 2: Доставка и въвеждане в експлоатация (когато е приложимо), както и гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 2 (два) броя полуремаркета тип „платформа“ за превоз на контейнери с товароносимост от 36 тона и 2 (два) броя полуремаркета тип „гондола“, всяко с товароносимост от 36 тона и вместимост не по-малка от 32 куб.м.
Description: По Обособена позиция 2 се изпълняват следните дейности: - доставка на оборудването до място, посочено от възложителя, включително неговото разтоварване и позициониране; - предаване на оборудването в пълна комплектност съгласно Техническата спецификация, в технически изправно състояние и годно за експлоатация; - осигуряване на съответствието на оборудването с нормативните изисквания за регистрация в Република България, когато такава регистрация се изисква съгласно Закона за движението по пътищата и приложимите подзаконови нормативни актове; - извършване на проверки и изпитвания за установяване на комплектността, функционалната изправност и съответствието на доставеното оборудване с изискванията на Техническата спецификация; - предоставяне при изпълнението на доставката на на пълната техническа и експлоатационна документация, необходима за безопасната и законосъобразна експлоатация, поддръжка и, когато е приложимо, регистрация на полуремаркетата, включително приложимите ЕС декларации за съответствие, сертификати, одобрения на типа и други документи, изисквани съгласно приложимото законодателство и Техническата спецификация; сертификат за съответствие на ЕС (Certificate of Conformity – CoC), когато съответното оборудване подлежи на одобряване на типа и регистрация, или друг приложим документ, удостоверяващ неговото съответствие; документ за произход, когато такъв се издава и се изисква съгласно приложимото законодателство или Техническата спецификация; гаранционни документи, инструкции за безопасност, експлоатация и поддръжка и каталог на резервните части. Инструкциите за безопасност, експлоатация и поддръжка се предоставят на български език. Останалите документи, издадени на чужд език, се предоставят с превод на български език, освен когато съдържат текст и на български език; - гаранционно обслужване и поддръжка на доставеното оборудване за срока на гаранцията, включително предоставяне и влагане на оригинални резервни части или резервни части с еквивалентно качество, които са напълно съвместими с оборудването, отговарят на предписанията на производителя и чието използване не води до отпадане или ограничаване на гаранцията, както и предоставяне и влагане на материалите и консумативите, необходими за отстраняване на дефекти, обхванати от гаранцията.
Internal identifier: 602120
Main classification (cpv): 34223100 Semi-trailers
Additional classification (cpv): 50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment
Quantity: 4 pieces
Lot: LOT-0003
Title: Обособена позиция № 3: Доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация, гаранционно техническо обслужване и поддръжка на 3 (три) броя електрически терминални влекачи, включително 2 (два) броя стационарни електрозарядни станции, съвместими с доставяните влекачи.
Description: По Обособена позиция 3 изпълнението на следните дейности: - доставка на оборудването до място, посочено от възложителя, включително неговото разтоварване и позициониране; - подготовка, комплектуване и въвеждане в експлоатация на доставените терминални влекачи; - доставка, монтаж, инсталиране, свързване и въвеждане в експлоатация на зарядните станции, включително всички необходими компоненти, принадлежности и свързващи елементи съгласно Техническата спецификация; - извършване на функционални и приемни изпитвания за установяване и удостоверяване на съответствието на доставеното оборудване и зарядните станции с изискванията на Техническата спецификация; - обучение на определени от възложителя служители за безопасна експлоатация и техническо обслужване на доставеното оборудване; - предоставяне при изпълнението на доставката на пълната техническа и експлоатационна документация, необходима за законосъобразното пускане на пазара, въвеждане в експлоатация, използване, - поддръжка и, когато е приложимо, регистрация на терминалните влекачи и електрозарядните станции, включително приложимите ЕС декларации за съответствие, сертификати, одобрения на типа и други документи, изисквани съгласно приложимото законодателство и Техническата спецификация; сертификат за съответствие на ЕС (Certificate of Conformity – CoC), когато съответното оборудване подлежи на одобряване на типа и регистрация, или друг приложим документ, удостоверяващ неговото съответствие; документ за произход, когато такъв се издава за съответното оборудване и се изисква съгласно приложимото законодателство или Техническата спецификация; гаранционни документи, инструкции за безопасност, експлоатация и поддръжка, техническа документация и каталог на резервните части. Инструкциите за безопасност, експлоатация и поддръжка се предоставят на български език. Останалите документи, издадени на чужд език, се предоставят с превод на български език, освен когато съдържат текст и на български език; - гаранционно обслужване и поддръжка на доставеното оборудване и зарядните станции за срока на гаранцията, включително предоставяне и влагане на оригинални резервни части или резервни части с еквивалентно качество, които са напълно съвместими с оборудването, отговарят на предписанията на производителя и чието използване не води до отпадане или ограничаване на гаранцията, както и предоставяне и влагане на материали и консумативи, необходими за отстраняване на дефекти, обхванати от гаранцията. ​​​​​​​
Internal identifier: 602121
Additional classification (cpv): 50530000 Repair and maintenance services of machinery, 34144900 Electric vehicles, 31158100 Battery chargers