645948-2026 - Competition
Bulgaria – Parts and accessories for vehicles and their engines – Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация в четири обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
TitleДоставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация в четири обособени позиции
DescriptionВ настоящата обществена поръчка се включват дейности с обекти „доставка“ и „услуга“ по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 и 3 от ЗОП като в съответствие с чл.11, ал.1 от ЗОП и предвид основните дейности характеризиращи основния предмет на поръчката възлагането й е по реда за обект "доставка". ​​​​​ Предметът на поръчката е: „Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, собственост на НЕК ЕАД“ в четири обособени позиции, както следва: Обособена позиция 1 - Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили и автобуси до 3,5 тона, собственост на НЕК ЕАД; Обособена позиция 2 - Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи и ​​​​техническо обслужване, диагностика и ремонт на товарни автомобили и автобуси над 3,5 тона, собственост на НЕК ЕАД; Обособена позиция 3 - Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на специализирана техника и строителна механизация, собственост на НЕК ЕАД“; Обособена позиция 4 - Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на транспортни средства руско и съветско производство, собственост на НЕК ЕАД. Поръчката обхваща: доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи и ​​техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, както следва: - техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, описани в списъци към Техническата спецификация, както следва: Приложение № 1 – Списък на леки и товарни автомобили и автобуси до 3,5 тона; Приложение № 2 – Списък на товарни автомобили и автобуси над 3,5 тона; Приложение № 3 – Списък на специализирана техника и строителна механизация; Приложение № 4 – Списък на леки и товарни автомобили руско и съветско производство. - доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, описани в Техническата спецификация - Приложение № 5 - Списък на определени резервни части и консумативи за всяка от обособените позиции. Посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция видове резервни части и консумативи не са изчерпателно изброени. В зависимост от конкретната доставка или услуга по ремонт и обслужване на превозното средство/специализирана техника и механизация е възможно да настъпи необходимост от доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи, непосочени в техническата спецификация на възложителя. При необходимост се извършва доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи извън посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция. Видът, обемът, техническите характеристики, условията и изискванията за изпълнението на поръчката са съгласно Техническата спецификация от документацията за участие.
Internal identifier591988
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Additional nature of the contractServices
Main classification (cpv): 34300000 Parts and accessories for vehicles and their engines
5. Lot
LotLOT-0001
TitleДоставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили и автобуси до 3,5 тона
DescriptionОбхватът на поръчката за частта по Обособена позиция 1 обхваща доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, както следва: I) Tехническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, описани в списък към Техническата спецификация, Приложение № 1 – Списък на леки и товарни автомобили и автобуси до 3,5 тона. В списъка се включват общо 153 МПС от следните марки: МПС – леки: Пежо 607 /бензин/, Пежо 407 /бензин/, Пежо 406 /бензин/, Пежо 307 /бензин/, Пежо 206 /бензин/, Пежо Боксер /дизел/, Ситроен Берлинго /бензин/, Ситроен Ц 4 /дизел/, Хюндай Санта ФЕ /бензин/, Рено 19 /бензин/, Рено Клио /бензин/, Фиат Дукато/дизел/, Форд Мондео/дизел/, Форд Фокус /бензин/, Чероки Джип /бензин/, Шкода Фабия /бензин/, Шкода Фелиция /бензин/, Шкода Октавия /бензин/, Опел Вектра /бензин/, Мицубиши Паджеро /дизел/, Мицубиши Паджеро Пинини /бензин/, Крайслер Вояджер /бензин/, Санг Йонг Корандо /дизел/, Санг Йонг Рекстон /дизел/, Форд Транзит /дизел/-лек; МПС – Автобуси: Пежо Боксер /дизел/, Фолксваген Крафтер /дизел/-автобус; МПС товарни: Ситроен Берлинго /бензин/, Форд Рейнджър /дизел/, Тойота Хай Лукс /дизел/, Санг Йонг Корандо Спортс /дизел/, Фолксваген Крафтер /дизел/, Фолксдаген Транспортер /дизел/, Фолксваген Кади /дизел/, Шкода Форман /бензин/. В обхвата на услугата се включва: 1) Техническо обслужване на автомобилите в зависимост от пробега на автомобила, според заложените технически изисквания на производителя: - доставка, смяна на масла, филтри /маслени, горивни, поленови и др./; - доставка, смяна на ремъци и свещи; 2) Диагностициране и/или механична дефектовка на леки и товарни автомобили и автобуси, специализирана техника и строителна механизация с цел установяване моментното им техническо състояние. 3) Диагностика и отстраняване на натрупани компютърни грешки с необходимата апаратура (отнася се за автомобилите, произведени след 2000 г.). 4) Диагностика, обслужване и/или ремонт на автомобили по заявка от Възложителя на: Двигател; Запалителна уредба; Горивна уредба; Мазилна и охладителна уредба; Силово предаване: съединител; предавателна кутия; раздатъчна кутия; карданно предаване; диференциални мостове; Ходова част: преден мост; заден мост; окачване; Кормилен механизъм; Спирачна уредба; Електрообзавеждане; Хидравлична система; Диагностика, ремонт и зареждане на климатична инсталация; Автотенекеджийски услуги; Бояджийски услуги; Регулиране на преден и заден мост; Регулиране на фарове; Подмяна (монтаж и демонтаж) и баланс на гуми; Ремонт на джанти; Репатриране на аварирали леки и лекотоварни автомобили до 3,5 тона; Ремонт и възстановяване на вътрешни и външни пневматични гуми, включително изправяне на джанти /за 13", 14", 15", 16" , 17" , 18", 20", 22,5" гуми/. II) Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, описани в Техническата спецификация - Приложение № 5 - Списък на определени резервни части и консумативи за Обособена позиция 1. Посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция видове резервни части и консумативи не са изчерпателно изброени. В зависимост от конкретната доставка или услуга по ремонт и обслужване на превозното средство/специал. техника и механизация е възможно да настъпи необходимост от доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи, непосочени в техническата спецификация на възложителя. При необходимост се извършва доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи извън посочените в Приложение 5. Доставката на резервни части, възли, детайли и консумативи се извършва за сметка на Изпълнителя до обекти на Възложителя, съгласно Таблица № 1, след предварително подадена писмена заявка /чрез електронна поща или факс/ от страна на Възложителя. Пълно описание предмета на поръчката и на условията и изискванията на Възложителя за изпълнение на поръчката са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier592000
Additional classification (cpv): 50112000 Repair and maintenance services of cars, 50113000 Repair and maintenance services of buses
Options
Description of the optionsОпция за удължаване на срока. Възложителят предвижда опция при случаите на изтичане на срока на договора и недостигната негова максимална стойност (представляваща прогнозната стойност за съответната обособена позиция). Опцията се изразява в удължаване на срока на договора до 12 месеца или до изчерпване на максималната му стойност. При уреждане на предпоставките и условията за реализиране на опцията се спазва чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП.
LotLOT-0002
TitleДоставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на товарни автомобили и автобуси над 3,5 тона
DescriptionОбхватът на поръчката за частта по Обособена позиция 2 обхваща доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, както следва: I) Tехническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, описани в списък към Техническата спецификация, Приложение № 2 – Списък на товарни автомобили и автобуси над 3,5 тона. В списъка се включват общо 29 МПС от следните марки: Хюндай /дизел/-автовишка, Рено Мидлум 180.14/дизел/-цистерна, Рено Мидлум 180.16/дизел/товарен, Рено Маскот /дизел/-товарен, Шкода Мадара /дизел/-товарен, Шкода Мадара /дизел/- товарен, седлови влекач, Авиа D90K /дизел/-товарен, Авия Д 90 Л /дизел/-товарен, Ивеко АД 380 Т /дизел/ - товарен, Ивеко Дейли /дизел/-товарен, Ивеко Дейли E4 /дизел/-товарен, Мерцедес Атего 1218/дизел/-цистерна, Прага /дизел/-товарен, Форд Транзит /дизел/- автобус, Темса ЛД12 ПЛЮС /дизел/ - автобус, Темса МД7 ПЛЮС /дизел/ - автобус, Ивеко 120 Е /дизел/ - товарен. В обхвата на услугата се включва: 1) Техническо обслужване на автомобилите в зависимост от пробега на автомобила, според заложените технически изисквания на производителя: - доставка, смяна на масла, филтри /маслени, горивни, поленови и др./; - доставка, смяна на ремъци и свещи; 2) Диагностициране и/или механична дефектовка на леки и товарни автомобили и автобуси, специализирана техника и строителна механизация с цел установяване моментното им техническо състояние. 3) Диагностика и отстраняване на натрупани компютърни грешки с необходимата апаратура (отнася се за автомобилите, произведени след 2000 г.). 4) Диагностика, обслужване и/или ремонт на автомобили по заявка от Възложителя на: Двигател; Запалителна уредба; Горивна уредба; Мазилна и охладителна уредба; Силово предаване: съединител; предавателна кутия; раздатъчна кутия; карданно предаване; диференциални мостове; Ходова част: преден мост; заден мост; окачване; Кормилен механизъм; Спирачна уредба; Електрообзавеждане; Хидравлична система; Диагностика, ремонт и зареждане на климатична инсталация; Автотенекеджийски услуги; Бояджийски услуги; Регулиране на преден и заден мост; Регулиране на фарове; Подмяна (монтаж и демонтаж) и баланс на гуми; Ремонт на джанти; Репатриране на аварирали леки и лекотоварни автомобили до 3,5 тона; Ремонт и възстановяване на вътрешни и външни пневматични гуми, включително изправяне на джанти /за 13", 14", 15", 16" , 17" , 18", 20", 22,5" гуми/. II) Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, описани в Техническата спецификация - Приложение № 5 - Списък на определени резервни части и консумативи за Обособена позиция 2. Посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция видове резервни части и консумативи не са изчерпателно изброени. В зависимост от конкретната доставка или услуга по ремонт и обслужване на превозното средство/специализирана техника и механизация е възможно да настъпи необходимост от доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи, непосочени в техническата спецификация на възложителя. При необходимост се извършва доставка и влагане и на други резервни части и/или консумативи извън посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за обособена позиция 2. Доставката на резервни части, възли, детайли и консумативи се извършва за сметка на Изпълнителя до обекти на Възложителя, съгласно Таблица № 1, след предварително подадена писмена заявка /чрез електронна поща или факс/ от страна на Възложителя. Пълно описание предмета на поръчката и на условията и изискванията на Възложителя за изпълнение на поръчката са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier592073
Additional classification (cpv): 50113000 Repair and maintenance services of buses, 50114000 Repair and maintenance services of trucks
LotLOT-0003
TitleДоставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на специализирана техника и строителна механизация
DescriptionОбхватът на поръчката за частта по Обособена позиция 3 обхваща доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, както следва: I) Tехническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, описани в списък към Техническата спецификация, Приложение № 3– Списък на специализирана техника и строителна механизация. В списъка се включват общо 65 специализирана техника и строителна механизация от следните марки: Хидромек ХМК102С /дизел/-комбиниран багер, Хюндай HL 740-7 /дизел/-челен товарач, УНЦ 053 /дизел/-челен товарач, Дрестта 515 G /дизел/-челен товарач, Т16 М /дизел/-самоходно шаси, Булдозер ДТ 75 /дизел/- верижен булдозер, БХ03 /дизел/-колесен багер, ДТ 75 /дизел/- верижен булдозер, Ausa D150 AHG /дизел/- самоходно шаси, Пистен Були 100 /дизел/- специализирана техника, ТК 80 /дизел/- колесен трактор, ТК 80 /дизел/-трактор, ТК 150 /дизел/ - трактор, Владимировец Т25 А /дизел/-колесен трактор, Беларус /дизел/- колесен багер, К 701 /дизел/- трактор, ДТ 75 MВР /дизел/- верижен трактор, Катерпилар 933С /дизел/-челен товарач, Комацу D31S20 /дизел/-челен товарач , Фиат-Хитачи /дизел/-булдозер, Рекорд /дизел/-мотокар, Рекорд 2 /дизел/- мотокар, Бобкат 571 /дизел/-мини челен товарач, Комето RG 38 B - тежкотоварно ремарке, Роторен снегорин - FRESIA LM200, Роторен снегорин - RPM217, Пясъкоразпръсквач - Джилета HF60400, Пясъкоразпръсквач - Джилета UN163IL80R, Албатрос D 35.33 /дизел/ - мотокар, Рекорд /бензин/-мотокар, КС 5363- 25-1/мобилен кран/, ХДГ-631-1/верижен кран/, Балканкар Рекорд ЕВ 17-33-22 /дизел/-мотокар, Мини челен товарач GEHL R190, Рекорд /дизел/-мотокар, Мотокар /газ-бензин/, Валяк VH 170. В обхвата на услугата се включва: 1) Техническо обслужване на автомобилите в зависимост от пробега на автомобила, според заложените технически изисквания на производителя: - доставка, смяна на масла, филтри /маслени, горивни, поленови и др./; - доставка, смяна на ремъци и свещи; 2) Диагностициране и/или механична дефектовка на леки и товарни автомобили и автобуси, специализирана техника и строителна механизация с цел установяване моментното им техническо състояние. 3) Диагностика и отстраняване на натрупани компютърни грешки с необходимата апаратура (отнася се за автомобилите, произведени след 2000 г.). 4) Диагностика, обслужване и/или ремонт на автомобили по заявка от Възложителя на: Двигател; Запалителна уредба; Горивна уредба; Мазилна и охладителна уредба; Силово предаване: съединител; предавателна кутия; раздатъчна кутия; карданно предаване; диференциални мостове; Ходова част: преден мост; заден мост; окачване; Кормилен механизъм; Спирачна уредба; Електрообзавеждане; Хидравлична система; Диагностика, ремонт и зареждане на климатична инсталация; Автотенекеджийски услуги; Бояджийски услуги; Регулиране на преден и заден мост; Регулиране на фарове; Подмяна (монтаж и демонтаж) и баланс на гуми; Ремонт на джанти; Репатриране на аварирали леки и лекотоварни автомобили до 3,5 тона; Ремонт и възстановяване на вътрешни и външни пневматични гуми, включително изправяне на джанти /за 13", 14", 15", 16" , 17" , 18", 20", 22,5" гуми/. II) Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, описани в Техническата спецификация - Приложение № 5 - Списък на определени резервни части и консумативи за Обособена позиция 3. Посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция видове резервни части и консумативи не са изчерпателно изброени. В зависимост от конкретната доставка или услуга по ремонт и обслужване на превозното средство/специал. техника и механизация е възможно да настъпи необходимост от доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи, непосочени в техническата спецификация на възложителя. При необходимост се извършва доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи извън посочените в Приложения 5. Доставката на резервни части, възли, детайли и консумативи се извършва за сметка на Изпълнителя до обекти на Възложителя, съгласно Таблица № 1, след предварително подадена писмена заявка /чрез електронна поща или факс/ от страна на Възложителя. Пълно описание предмета на поръчката и на условията и изискванията на Възложителя за изпълнение на поръчката са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier592085
Additional classification (cpv): 50230000 Repair, maintenance and associated services related to roads and other equipment
LotLOT-0004
TitleДоставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на транспортни средства руско и съветско производство
DescriptionОбхватът на поръчката в частта по Обособена позиция 4 обхваща доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, техническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, както следва: I) Tехническо обслужване, диагностика и ремонт на леки и товарни автомобили, автобуси, специализирана техника и строителна механизация, описани в списък към Техническата спецификация, Приложение № 4– Списък на леки и товарни автомобили руско и съветско производство. В списъка се включват общо 104 МПС от следните марки: МПС – леки: ВАЗ 21214 /бензин/, ВАЗ 2121 /бензин/, ГАЗ 2705 /бензин/, УАЗ 2206 /бензин/, УАЗ 31514 /бензин/, УАЗ 396206 /бензинов/, УАЗ 3909 /бензин/, УАЗ 390902 /бензин/, УАЗ 390906 /бензин/, УАЗ 469 /бензин/, УАЗ 469 Б /бензин/, ГАЗ 33027 /бензин/ МПС – автобус: УАЗ 2206 /бензин/ МПС – товарни: УАЗ 3303 /бензин/, УАЗ 3909 /бензин/, УАЗ 3303 06 /бензин/, УАЗ 3303 Т 1202 /бензин/, УАЗ 390902 /бензин/, УАЗ 39094 /бензин/, УАЗ 3741/бензин/, УАЗ 23602 /бензин/, УАЗ 396206 /бензин/, УАЗ 452 Д/бензин/, ГАЗ 33027 /бензин/, ГАЗ 330273 571 /дизел/, ГАЗЕЛ 33027 /бензин/, ГАЗЕЛ 33027 /бензин/, ГАЗ 53 /бензин/, ГАЗ 66 /бензин/, ЗИЛ 131 /бензин/, ЗИЛ 131 А /бензин/, ЗИЛ 131 /бензин/-самосвал, КАМАЗ 53111/дизел/, КАМАЗ 53212/дизел/, КАМАЗ 53213 /дизел/, КАМАЗ 53215 /дизел/-автокран 25 тона, МАЗ 630369 /дизел/, МАЗ 35715 /дизел/-автокран, МАЗ 6303 /дизел/, МАЗ 551633 /дизел/, МАЗ 5335 /дизел/, МАЗ 5551 /дизел/, УРАЛ 375 /дизел/. В обхвата на услугата се включва: 1) Техническо обслужване на автомобилите в зависимост от пробега на автомобила, според заложените технически изисквания на производителя: - доставка, смяна на масла, филтри /маслени, горивни, поленови и др./; - доставка, смяна на ремъци и свещи; 2) Диагностициране и/или механична дефектовка на леки и товарни автомобили и автобуси, специализирана техника и строителна механизация с цел установяване моментното им техническо състояние. 3) Диагностика и отстраняване на натрупани компютърни грешки с необходимата апаратура (отнася се за автомобилите, произведени след 2000 г.). 4) Диагностика, обслужване и/или ремонт на автомобили по заявка от Възложителя на: Двигател; Запалителна уредба; Горивна уредба; Мазилна и охладителна уредба; Силово предаване: съединител; предавателна кутия; раздатъчна кутия; карданно предаване; диференциални мостове; Ходова част: преден мост; заден мост; окачване; Кормилен механизъм; Спирачна уредба; Електрообзавеждане; Хидравлична система; Диагностика, ремонт и зареждане на климатична инсталация; Автотенекеджийски услуги; Бояджийски услуги; Регулиране на преден и заден мост; Регулиране на фарове; Подмяна (монтаж и демонтаж) и баланс на гуми; Ремонт на джанти; Репатриране на аварирали леки и лекотоварни автомобили до 3,5 тона; Ремонт и възстановяване на вътрешни и външни пневматични гуми, включително изправяне на джанти /за 13", 14", 15", 16" , 17" , 18", 20", 22,5" гуми/. II) Доставка на резервни части, възли, детайли и консумативи, описани в Техническата спецификация - Приложение № 5 - Списък на определени резервни части и консумативи за Обособена позиция 4. Посочените в Приложение №5 към техническата спецификация за съответната обособена позиция видове резервни части и консумативи не са изчерпателно изброени. В зависимост от конкретната доставка или услуга по ремонт и обслужване на превозното средство/специал. техника и механизация е възможно да настъпи необходимост от доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи, непосочени в техническата спецификация на възложителя. При необходимост се извършва доставка и/или влагане и на други резервни части и консумативи извън посочените в Приложение 5. Доставката на резервни части, възли, детайли и консумативи се извършва за сметка на Изпълнителя до обекти на Възложителя, съгласно Таблица № 1, след предварително подадена писмена заявка /чрез електронна поща или факс/ от страна на Възложителя. Пълно описание предмета на поръчката и на условията и изискванията на Възложителя за изпълнение на поръчката са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier592111
Additional classification (cpv): 50111000 Fleet management, repair and maintenance services