2. Procedure
Procedure
Title: Zakup wraz z dostawą fantoma wysokiej wierności dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, nieużywanego, wolnego od wad fizycznych i prawnych fantoma wysokiej wierności wraz z transportem, rozładunkiem, wniesieniem, montażem (jeżeli dotyczy) oraz uruchomieniem z wykazaniem poprawności działania wszystkich funkcji przedmiotu zamówienia oraz przeprowadzenie instruktażu/szkolenia dla wskazanego personelu Zamawiającego w siedzibie przy ul. Księżycowej 5 w Warszawie. Zestaw musi umożliwiać przeprowadzenie szkolenia praktycznego zapewniając trening wysokiej wierności, odwzorowujący anatomię i fizjologię dorosłego człowieka, z możliwością leczenia urazów, wykonywania szerokiego zakresu krytycznych procedur ratujących życie oraz zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, a także naukę współpracy i kontrolowania sytuacji przez zespół medyczny w warunkach odpowiadających rzeczywistym scenariuszom klinicznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte są w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert dotyczących urządzeń medycznych pochodzących z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych. 4. Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa inne niż wskazane w art. 16b uPzp, uznaje się państwa, za niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych. 5. Za kraj pochodzenia urządzenia medycznego, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym: 1) urządzenie medyczne zostało całkowicie wyprodukowane, 2) urządzenie medyczne zostało poddane ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję urządzenia medycznego zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
Internal identifier: Nr sprawy: ZP/4/IX/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35112100 Emergency training dolls
5. Lot
Lot: LOT-0001