2. Procedure
Procedure
Title: Arbetskläder och skor
Description: Malmö universitet avser ingå separata avtal med leverantör/er som erbjuder ett brett sortiment av arbetskläder och skor. Anbudsgivare kan lägga anbud på ett eller fler delområde. Delområde 1, innefattar: lokalvård vaktmästeri reception konferens verkstad Delområde två, innefattar: vård labb/forskning
Internal identifier: MAU 2026/977
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories
Additional classification (cpv): 18000000 Clothing, footwear, luggage articles and accessories
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder och skor
Intern identifierare: MAU 2026/977
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000