646354-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 – gmina i miasto Dobczyce, gmina Pcim i gmina Raciechowice
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 – gmina i miasto Dobczyce, gmina Pcim i gmina Raciechowice
Description: Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 na terenie gminy i miasta Dobczyce, gminy Pcim i gminy Raciechowice, z podziałem na 3 części, polegające na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Myślenicach w okresie zimowym, zgodnie z przyjętym standardem poprzez zwalczanie śliskości zimowej, odśnieżanie i uszorstnienie nawierzchni jezdni, wysp z azylem, placów i zatok autobusowych, monitoring oraz patrolowanie dróg a także pozimowe sprzątanie chodników wraz z jednią przy krawężnikach, wysp z azylem i mostów, zgodnie z SWZ i załącznikami.
Internal identifier: ZDP.ZP.26.14.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Termin składania ofert został wyznaczony na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. jako termin nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (ogłoszenie przekazane w dniu 18.09.2026 r.), z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Niniejsze postępowanie stanowi powtórzenie postępowania ZDP.ZP.26.12.2026 w zakresie części obejmujących drogi powiatowe na terenie gminy i miasta Dobczyce, gminy Pcim oraz gminy Raciechowice, w których poprzednie postępowanie nie doprowadziło do udzielenia zamówienia (postępowanie w tych częściach zostało unieważnione). Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych, tj. usługa, której świadczenie musi rozpocząć się najpóźniej z dniem 01.11.2026 r. (okres gotowości), a której brak zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz ciągłości komunikacji na drogach powiatowych. Zachowanie podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp (35 dni), a następnie przeprowadzenie badania i oceny ofert, wezwanie do złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz zachowanie terminu, o którym mowa w art. 264 ust. 1 ustawy Pzp, uniemożliwiłoby zawarcie umowy przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2026/2027. Skrócenie terminu nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, ponieważ przedmiot zamówienia, warunki udziału w postępowaniu oraz dokumenty zamówienia są w zasadniczej części tożsame z dokumentami postępowania ZDP.ZP.26.12.2026 i są znane wykonawcom działającym na właściwym rynku, co umożliwia należyte przygotowanie i złożenie oferty w wyznaczonym terminie.
Main features of the procedure: Informacje w SWZ
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0005
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 - gmina i miasto Dobczyce, gmina Pcim i gmina Raciechowice: część nr 1 - gmina i miasto Dobczyce
Description: Zamówienie obejmuje zimowe utrzymanie dróg powiatowych o łącznej dł. 42,6 km na terenie gminy i miasta Dobczyce, polegające na utrzymaniu przejezdności na tych drogach w okresie zimowym, zgodnie z przyjętym standardem poprzez zwalczanie śliskości zimowej, odśnieżanie i uszorstnienie jezdni, monitoring oraz patrolowanie dróg, a także pozimowe sprzątanie, zgodnie z SWZ.
Internal identifier: ZDP.ZP.26.14.2026.1
Quantity: 42,6 kilometres
Lot: LOT-0006
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 - gmina i miasto Dobczyce, gmina Pcim i gmina Raciechowice: część nr 2 - gmina Pcim
Description: Zamówienie obejmuje zimowe utrzymanie dróg powiatowych o łącznej dł. 33,7 km na terenie gminy Pcim, polegające na utrzymaniu przejezdności na tych drogach w okresie zimowym, zgodnie z przyjętym standardem poprzez zwalczanie śliskości zimowej, odśnieżanie i uszorstnienie jezdni, monitoring oraz patrolowanie dróg, a także pozimowe sprzątanie, zgodnie z SWZ.
Internal identifier: ZDP.ZP.26.14.2026.2
Quantity: 33,7 kilometres
Lot: LOT-0008
Title: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 - gmina i miasto Dobczyce, gmina Pcim i gmina Raciechowice: część nr 3 - Gmina Raciechowice
Description: Zamówienie obejmuje zimowe utrzymanie dróg powiatowych o łącznej dł. 43,0 km na terenie gminy Raciechowice, polegające na utrzymaniu przejezdności na tych drogach w okresie zimowym, zgodnie z przyjętym standardem poprzez zwalczanie śliskości zimowej, odśnieżanie i uszorstnienie jezdni, monitoring oraz patrolowanie dróg, a także pozimowe sprzątanie, zgodnie z SWZ.
Internal identifier: ZDP.ZP.26.14.2026.3
Quantity: 43 kilometres