See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare materiale osteosinteza 2026
Description: Autoritatea contractanta doreste achizitionarea produselor de osteosinteza conform celor descrise in anexa la caietul de sarcini, impartite in 53 loturi. Luand in considerare obiectul achizitiei si caracteristicile tehnice, se poate considera ca achizitia are un grad mare de complexitate. Sectia solicita demararea procedurii de achizitie publica cu respectarea lotizarii din referatul de necesitate NR.45/10.08.2026, iar motivul pentru care solicita comasarea produselor intr-un singur lot pentru loturile care cuprind subloturi este urmatorul: “intrucat toate produsele dintr-un lot trebuie sa fie compatibile (i.e. in acelasi ecosistem) unele cu altele. Specificatiile tehnice ale fiecarui lot in parte se regasesc in Caietul de sarcini Anexa 1. Se va incheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. In intervalul unui an calendaristic se preconizeaza ca se vor incheia un numar estimativ de minim 1 contract subsevent si un numar maxim de 12 contracte subsecvente, frecventa celui mai mare contract subsecvent putand fi incheiat la 12 luni. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in Anexa la strategiei de contractare si Anexa 2 la caietului de sarcini, acestea fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa. De asemenea, cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achzitiile publice. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile. Ofertantul castigator al locului 1 va pune la dispozitia Spitalului, instrumentarul specific, necesar operatiei si implantarii produsului precum si va asigura service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte, pe toata durata derularii programului, in cel mult 48 de ore consecutive de la constatarea defectiunii. Costurile aferente cu instrumentarul, service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte se vor regasi in valoarea produsului ofertat. In cazul rezilierii contractului cu operatorul economic clasat pe locul 1, se va trece la locul 2 care va pune la dispozitia Spitalului, instrumentarul specific, necesar operatiei si implantarii produsului precum si va asigure service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte, pe toata durata derularii programului, in cel mult 48 de ore consecutoive de la constatarea defectiunii. Costurile aferente cu instrumentarul, service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte se vor regasi in valoarea produsului ofertat. In cazul rezilierii contractului cu operatorul economic clasat pe locul 2, se va trece la locul 3 care va pune la dispozitia Spitalului, instrumentarul specific, necesar operatiei si implantarii produsului precum si va asigura service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte, pe toata durata derularii programului, in cel mult 48 de ore consecutive de la constatarea defectiunii. Costurile aferente cu instrumentarul, service-ul, inlocuirea instrumentarului si a componentelor defecte se vor regasi in valoarea produsului ofertat.
Internal identifier: 3963722_2026_PAAPD1599687
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33183100 Orthopaedic implants
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Surub canulat 3.5mm titan
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 72,000.00 ron
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Surub canulat 4.5mm titan
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Surub canulat de col femural 6.5 - 7.0mm din titan
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 180,000.00 ron
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Brose Kirschner
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 18,000.00 ron
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Brose Kirschner filetate
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 36,000.00 ron
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Sarma osteosinteza
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 21,600.00 ron
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Sistem DHS standard
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 60,000.00 ron
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Tija zavorata de artrodeza de glezna
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 115,200.00 ron
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Tija zavorata tibie
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 468,000.00 ron
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Tija zavorata femur anterograd
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Tija zavorata femur retrograd
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Sistem gamma (scurt) pentru fracturi trohanteriene
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 384,000.00 ron
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Sistem gamma (lung) pentru fracturi subtrohanteriene
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 576,000.00 ron
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Tija de reocnstructie a femurului proximal cu compactare liniara a fracturii
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 288,000.00 ron
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Placa semitubulara titan - 3.5 mm
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 120,000.00 ron
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Placa angular stabila LCP-DCP cu suruburi blocate poliaxial pentru radius distal 2.7mm/2.0mm, premulata
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 372,000.00 ron
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm , dreapta
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 144,000.00 ron
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Placa angular stabila, semitubulara, cu surubri blocate
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 96,000.00 ron
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm, pentru regiunea anatomica a olecranului, premulata
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 168,000.00 ron
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a humerusului distal, condil medial, premulata
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a humerusului distal, condil lateral, premulata
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Placa angular stabila tip LCP cu suruburi blocate 3.5mm, pentru regiunea anatomica a claviculei, premulata pentru fixarea superioara
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a femurului proximal, premulata
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 192,000.00 ron
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a femurului distal lateral, premulata
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a tibiei proximale, premulata
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru reconstructie tibiei proximale, premulata
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a pilonului tibial anterolateral, premulata
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 4.5mm, pentru regiunea anatomica a pilonului tibial medial, premulata
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Placa angular stabila tip LCP-DCP cu suruburi blocate 3.5mm/2.7mm, pentru regiunea anatomica a maleolei peroniere, premulata
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Kit de instabilitate scapulohumerala cu leziuni complexe, ireductibile
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 38,640.00 ron
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Kit de instabilitate genunchi pentru reconstructie ligamentara all-inside
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 2,496,000.00 ron
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Kit de reconstructie ligament incrucisat anterior (LIA)
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 1,992,000.00 ron
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Kit de reconstructie si sutura meniscala, tenoligamentara si cartilaginoasa
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 4,506,000.00 ron
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Suruburi canulate de compresiune fara cap
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 414,000.00 ron
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Placi angular stabile cu suruburi blocate cu sistem de tintire MIPO incorporat
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 1,128,000.00 ron
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Tija de reconstructie humerus cu suruburi angular stabile si reconstructie surub in surub
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 480,000.00 ron
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: Sistem pentru osteosinteza fragmentelor mici cu placi angular stabile si surburi blocate
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 990,000.00 ron
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: Placa de humerus proximal angular stabila cu suruburi blocate poliaxial
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: Tija diafiza humerala
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 198,000.00 ron
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: Sistem de fixare angular stabil al fracturilor periprotetice
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 300,000.00 ron
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Sistem de tije elastice destinat osteosintezei centromedulare a fracturilor oaselor lungi in ortopedia pediatrica
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: Sistem placa suruburi pentru fracturi de col femural
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: Sistem de management al fracturilor piciorului cu placi angular stabile si suruburi blocate poliaxial
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 240,000.00 ron
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: Sistem de placi de fixare a fracturilor intrapelvian supra si infrapectineal si de reconstructie
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Suruburi canulate 6,5 mm cu saiba pentru fixarea fracturilor de bazin trans iliosacrale
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 24,000.00 ron
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: Placa pentru osteosinteza simfiza pubiana
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 150,000.00 ron
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: Placa blocata cap radial titan
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 108,000.00 ron
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: Placa blocata artrodeza de pumn titan
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: FIXATOARE EXTERNE
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 558,000.00 ron
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: Fixator intern de bazin
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 38,400.00 ron
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: SISTEM INTEGRAT PENTRU MANAGEMENTUL PATOLOGIEI GLEZNEI SI PICIORULUI
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 1,452,000.00 ron
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: SISTEM INTEGRAT PENTRU MANAGEMENTUL PATOLOGIEI OSTEOLIGAMENTARE LA ADOLESCENT SI ADULTUL TANAR
Description: Cantitatile, valoarile si garantia de participare pe fiecare lot in parte se regasesc in anexa la caietul de sarcini si in anexa la strategie. Valoarea celui mai mare contract subsecvent/12 luni/ lot este 924,000.00 ron
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Placa epifiza distala radius cu ghid preaplicat si pini de fixare PEG, pentru insertie minim invaziva
Internal identifier: 53