2. Procedure
Procedure
Title: 17/2026 "Zakup ambulansu ratunkowego z napędem na cztery koła 4x4 wraz z zabudową medyczną, systemem transportu pacjenta oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji zadań przez ZRM"
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki fabrycznie nowego ambulansu sanitarnego typu C z napędem 4x4, wraz z kompletną zabudową medyczną, systemem transportu pacjenta, wyposażeniem medycznym oraz wyposażeniem teleinformatycznym przeznaczonym do pracy zespołu ratownictwa medycznego. Zamawiający przewiduje prawo opcji, obejmujące możliwość zakupu 1 dodatkowego ambulansu sanitarnego typu C z napędem 4x4 wraz z zabudową i wyposażeniem, spełniającego wymagania określone dla ambulansu objętego zamówieniem podstawowym. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie jego obowiązkiem. Nieskorzystanie z prawa opcji nie będzie stanowiło podstawy do kierowania przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. Ambulans dostarczany w ramach prawa opcji musi spełniać wszystkie wymagania minimalne określone w niniejszym OPZ dla zamówienia podstawowego. Szczegółowe wymagania techniczne i funkcjonalne zostaną określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia- załącznik nr 8 do SWZ
Internal identifier: 17/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34114121 Ambulances
Additional classification (cpv): 33192160 Stretchers, 30213200 Tablet computer, 33182100 Defibrillator
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zakup ambulansu ratunkowego z napędem na cztery koła 4x4 wraz z zabudową medyczną, systemem transportu pacjenta oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji zadań przez ZRM
Description: Zakup ambulansu ratunkowego z napędem na cztery koła 4x4 wraz z zabudową medyczną, systemem transportu pacjenta oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji zadań przez ZRM
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji zgodnie z art. 441 PZP. Prawo opcji obejmuje możliwość zamówienia dodatkowo jednego ambulansu ratunkowego typu C z napędem na cztery koła 4x4 wraz z zabudową medyczną, systemem transportu pacjenta oraz wyposażeniem niezbędnym do realizacji zadań przez ZRM, spełniających wymagania określone w Załączniku nr 8 do SWZ dla zamówienia podstawowego. Ambulans zakupiony w ramach prawa opcji musi spełniać te same parametry jakie są wymagane dla zamówienia podstawowego- wg wymagań opisanych w załączniku nr 8 do SWZ. 2. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest zapewnienie finansowania zakupu ambulansu objętego opcją poprzez przyznanie Zamawiającemu dodatkowych środków zewnętrznych w postaci „umowy dotacji”, potwierdzone dokumentem właściwym dla danej formy finansowania, w wysokości wystarczającej na sfinansowanie ambulansu, oraz doręczenie Wykonawcy, nie później niż do dnia 20.11.2026 r., oświadczenia o uruchomieniu opcji. Dostawa w ramach prawa opcji nastąpi w terminie do 30.11.2026r. Przedmiot zamówienia w ramach prawa opcji musi być tożsamy (jednorodny) z przedmiotem w ramach zamówienia podstawowego. Realizacja dostawy (w tym warunki gwarancji) w ramach prawa opcji odbywać się będzie na takich samych warunkach jak dla zamówienia podstawowego. Cena jednostkowa ambulansu wraz z wyposażeniem w ramach opcji jest ceną wskazaną przez Wykonawcę w Formularzu cenowym i będzie taka sama, jak w zamówieniu podstawowym i nie ulega zmianie z powodu uruchomienia opcji. 3. Realizacja zakresu opcjonalnego jest uzależniona od uzyskania przez Zamawiającego środków finansowych przeznaczonych na zakup drugiego ambulansu w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Zamawiający jest uprawniony do rezygnacji z realizacji zakresu opcjonalnego w przypadku: • nieuzyskania środków finansowych na zakup drugiego ambulansu; • uzyskania środków finansowych w wysokości niewystarczającej do sfinansowania zakupu drugiego ambulansu; • wystąpienia innych okoliczności skutkujących brakiem możliwości sfinansowania zakupu drugiego ambulansu ze środków przeznaczonych na ten cel.