2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul din Forţele Navale care execută misiuni externe la bordul navelor sau pe teritoriul altor state și Serviciilor de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul care execută misiuni aeronautice în cadrul Forțelor Navale, pentru o perioadă de 24 de luni de la data semnării acordului cadru
Description: Acord cadru de prestare Servicii de Asigurare facultativă de viaţă pentru personalul din Forţele Navale care execută misiuni externe la bordul navelor sau pe teritoriul altor state și Servicii de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul care execută misiuni aeronautice în cadrul Forțelor Navale, pentru o perioadă de 24 de luni de la data semnării acordului cadru. Contractele subsecvente se vor încheia la solicitarea unităților militare din sarcina de asigurare a U.M. 02022, în funcţie de fondurile bugetare alocate şi perioada de executare a misiunilor de către personalul unităţilor din Forţele Navale. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor - 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14810074_2026_PAAPD1636885
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66511000 Life insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul din Forţele Navale care execută misiuni externe la bordul navelor sau pe teritoriul altor state.
Description: Prestare servicii asigurare facultativă de viaţă pentru personalul din Forţele Navale care execută misiuni externe la bordul navelor sau pe teritoriul altor state. Cantități: pentru acord cadru: minim 1 zi, maxim 256.415 zile, pentru cel mai mare contract subsecvent: minim 1 zi, maxim 19.975 zile. Unitatea de măsură „zi” se referă la 1 (una) zi de asigurare de viață pentru 1 (una) persoană asigurată. Unitatea de măsură „zi” se calculează astfel: numărul de zile de asigurare x numărul de persoane asigurate. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia la solicitarea unităților militare din sarcina de asigurare a U.M. 02022, în funcţie de fondurile bugetare alocate şi perioada de executare a misiunilor de către personalul unităţilor din Forţele Navale. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul care execută misiuni aeronautice în cadrul Forțelor Navale
Description: Prestare Servicii de asigurare facultativă de viaţă pentru personalul care execută misiuni aeronautice în cadrul Forțelor Navale Cantități: pentru acord cadru: minim 1 zi, maxim 22.630 zile, pentru cel mai mare contract subsecvent: minim 1 zi, maxim 11.315 zile. Unitatea de măsură „zi” se referă la 1 (una) zi de asigurare de viață pentru 1 (una) persoană asigurată. Unitatea de măsură „zi” se calculează astfel: numărul de zile de asigurare x numărul de persoane asigurate. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite): Contractele subsecvente se vor încheia la solicitarea unităților militare din sarcina de asigurare a U.M. 02022, în funcţie de fondurile bugetare alocate şi perioada de executare a misiunilor de către personalul unităţilor din Forţele Navale. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității/entității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității/entității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 2