2. Procedure
Procedure
Title: Επιχειρησιακή Ενίσχυση - Capacity building Φορέων άσκησης κοινωνικής πολιτικής στην Περιφέρεια Αττικής
Description: Αντικείμενο της σχετικής Δράσης και Σύμβασης είναι η ενίσχυση της ικανότητας (capacity building) των διαδικασιών και των δεξιοτήτων Φορέων Σχεδιασμού και Άσκησης Κοινωνικής Πολιτικής στην Περιφέρεια Αττικής, που εμπλέκονται άμεσα ή έμμεσα στην υλοποίηση πολιτικών και παρεμβάσεων κοινωνικής ένταξης, ένταξης στην αγορά εργασίας και εφαρμογής Δράσεων της Προτεραιότητας 4Β του ΣΠ.04 του Προγράμματος «Αττική 2021-2027». Ως προς τους φορείς στους οποίους απευθύνεται η Δράση, περιλαμβάνονται: • Φορείς σχετικοί με την ένταξη στην αγορά εργασίας (Κοινωνικής και Αλληλέγγυας Οικονομίας) • Φορείς σχετικοί με την κοινωνική ένταξη • Φορείς σχετικοί με την κοινωνική ένταξη για Ρομά • Φορείς σχετικοί με υλοποίηση δράσεων κοινωνικής πολιτικής Απώτερος σκοπός της Δράσης είναι η συγκρότηση ενός ανθεκτικού, δικτυωμένου και αποτελεσματικού οικοσυστήματος Φορέων, ικανών να ανταποκρίνονται άμεσα και αποτελεσματικά στις ανάγκες των ευάλωτων και ειδικών ομάδων του πληθυσμού και να συμβάλλει ουσιαστικά στην κοινωνική συνοχή και την ισότιμη συμμετοχή. Παράλληλα, η Δράση προβλέπει την προετοιμασία των Φορέων ώστε να διαχειρίζονται αποτελεσματικά έκτακτες κοινωνικές ανάγκες ή κρίσεις.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79411000 General management consultancy services
Additional classification (cpv): 79415200 Design consultancy services, 48000000 Software package and information systems, 72200000 Software programming and consultancy services, 72254000 Software testing, 72321000 Added-value database services, 72212482 Business intelligence software development services, 79950000 Exhibition, fair and congress organisation services, 79341400 Advertising campaign services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Επιχειρησιακή Ενίσχυση - Capacity building
Description: Επιχειρησιακή Ενίσχυση - Capacity building Φορέων άσκησης κοινωνικής πολιτικής στην Περιφέρεια Αττικής
Quantity: 1 piece