646813-2026 - Competition
Bulgaria – Horticultural and nursery products – „Доставка на едногодишни и многогодишни цветя, интериорни растения, декоративни храсти и дървета и други материали за озеленяване за нуждите на Община Стара Загора“ по 2 обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка на едногодишни и многогодишни цветя, интериорни растения, декоративни храсти и дървета и други материали за озеленяване за нуждите на Община Стара Загора“ по 2 обособени позиции
Description„Доставка на едногодишни и многогодишни цветя, интериорни растения, декоративни храсти и дървета и други материали за озеленяване за нуждите на Община Стара Загора“ по 2 обособени позиции Обособена позиция № 1: „Доставка на цветен разсад за двугодишни, лятноцъфтящи и многогодишни цветя, семена, интериорни растения, тревни смески, тревен чим и други материали за озеленяване “ Количеството на стоките се определя от представител на Възложителя в зависимост от конкретните потребности. Изпълнението предмета на обособена позиция № 1 се осъществява чрез периодични доставки. Заявката съдържа посочен вид и брой цветя и декоративни растения. Предаването на доставките, предмет на настоящата поръчка, се осъществява в срок 24 часа, считано от получаване на заявката. Предаването се удостоверява с надлежен приемо-предавателен протокол, подписан от представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и ИЗПЪЛНИТЕЛЯ. Разсадът за сезонни цветя да бъде произведен от сертифицирани семена. Разсадът за сезонни цветя да е отгледан в саксия с размер 9 или по-голям, с добре обхваната коренова система. Растенията да бъдат с достатъчна листна маса и над 60% цъфнали цветове в момента на доставката и да са в добро общо състояние. Обособена позиция № 2: „Доставка на декоративни дървета, храсти и треви“ Посочените височини на фиданките и вместимост на контейнерите са минимални. Количеството на стоките се определя от представител на Възложителя в зависимост от конкретните потребности. Разсадът на декоративните храсти и дървета да е отглеждана в съда, с който се доставя минимум 6 месеца, да отговаря на минималните размери (височина, размер на контейнер и обиколка на стъблото за декоративни и широколистни дървета), посочени в техническата спецификация. Разсадите на декоративните храсти и дървета да са здрави, неповредени от болести или вредители растения. Доставките на контейнерна растителност се заявяват по всяко време на годината. Растителността се заявява при необходимост. Изпълнението предмета на обособена позиция № 2 се осъществява чрез периодични доставки. Срокът за изпълнение на всяка една заявка по договора е 24 часа, считано от получаването й. Заявката съдържа посочен вид и брой декоративни дървета, храсти и треви. ​​​​​​​ Видовете, характеристиките, изискванията и условията предмет на всяка от обособените позиции са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier607057
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 03120000 Horticultural and nursery products
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Доставка на цветен разсад за двугодишни, лятноцъфтящи и многогодишни цветя, семена, интериорни растения, тревни смески, тревен чим и други материали за озеленяване“
Description„Доставка на цветен разсад за двугодишни, лятноцъфтящи и многогодишни цветя, семена, интериорни растения, тревни смески, тревен чим и други материали за озеленяване “ Количеството на стоките се определя от представител на Възложителя в зависимост от конкретните потребности. Изпълнението предмета на обособена позиция № 1 се осъществява чрез периодични доставки. Заявката съдържа посочен вид и брой цветя и декоративни растения. Предаването на доставките, предмет на настоящата поръчка, се осъществява в срок 24 часа, считано от получаване на заявката. Предаването се удостоверява с надлежен приемо-предавателен протокол, подписан от представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и ИЗПЪЛНИТЕЛЯ. Разсадът за сезонни цветя да бъде произведен от сертифицирани семена. Разсадът за сезонни цветя да е отгледан в саксия с размер 9 или по-голям, с добре обхваната коренова система. Растенията да бъдат с достатъчна листна маса и над 60% цъфнали цветове в момента на доставката и да са в добро общо състояние. ​​​​​​​Видовете, изискванията, условията и др. предмет на обособената позиция са посочени в техниечската спецификация.
Internal identifier607061
Main classification (cpv): 03121100 Live plants, bulbs, roots, cuttings and slips
LotLOT-0002
Title„Доставка на декоративни дървета, храсти и треви“
Description„Доставка на едногодишни и многогодишни цветя, интериорни растения, декоративни храсти и дървета и други материали за озеленяване за нуждите на Община Стара Загора“ по 2 обособени позиции Обособена позиция № 2: „Доставка на декоративни дървета, храсти и треви“ Количеството на стоките се определя от представител на Възложителя в зависимост от конкретните потребности. Разсадът на декоративните храсти и дървета да е отглеждана в съда, с който се доставя минимум 6 месеца, да отговаря на минималните размери (височина, размер на контейнер и обиколка на стъблото за декоративни и широколистни дървета), посочени в техническата спецификация. Разсадите на декоративните храсти и дървета да са здрави, неповредени от болести или вредители растения. Доставките на контейнерна растителност се заявяват по всяко време на годината. Растителността се заявява при необходимост. Изпълнението предмета на обособена позиция № 2 се осъществява чрез периодични доставки. Срокът за изпълнение на всяка една заявка по договора е 24 часа, считано от получаването й. Заявката съдържа посочен вид и брой декоративни дървета, храсти и треви. ​​​​​​​Видовете, изискванията, условията и др. към изпълнение предмета на обособената позиция са посочени в Техническата спецификация.
Internal identifier607091
Main classification (cpv): 03450000 Tree-nursery products