647120-2026 - Competition
Denmark – Financial and insurance services – Boligforeningen 10. marts 1943 - Forsikringsudbud
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Boligforeningen 10. marts 1943 - Forsikringsudbud
Description: Boligforeningen 10. marts 1943 ønsker tilbud på delaftale 1 bygning-, løsøre- og ansvarsforsikring og delaftale 2 glas- og sanitetsforsikring. Der skal bydes på alle de udbudte forsikringer under delaftale 1. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2027.
Internal identifier: 200421363
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66000000 Financial and insurance services
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66515100 Fire insurance services, 66515200 Property insurance services, 66516000 Liability insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Delaftale 1: Bygning-, løsøre- og ansvarsforsikring
Description: Boligforeningen 10. marts 1943 ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor bygning-, løsøre- og ansvarsforsikring. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne aftale.
Internal identifier: 1-0
Options:
Description of the options: Bygning: Udvidet rørskade Løsøre: Hærværk
Lot: LOT-0002
Title: Delaftale 2: Glas- og sanitetsforsikring
Description: Boligforeningen 10. marts 1943 ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor glas- og sanitetsforsikring.
Internal identifier: 2-1
Additional classification (cpv): 66515000 Damage or loss insurance services, 66515100 Fire insurance services, 66515200 Property insurance services