647247-2026 - Competition
Greece – Electric vehicles – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ
DescriptionΑντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ηλεκτρικών οχημάτων και των συνοδών σταθμών φόρτισης. Πιο συγκεκριμένα,στο αντικείμενο της σύμβασης περιλαμβάνεται η προμήθεια των κάτωθι οχημάτων και υποστηρικτικού εξοπλισμού: Προμήθεια πέντε (5) μικρών ηλεκτροκίνητων οχημάτων και συγκεκριμένα: • Ένα (1) ηλεκτρικό επιβατικό όχημα πέντε (5) θέσεων τύπου SUV, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για μεταφορά προσωπικού του Δήμου. • Δύο (2) ηλεκτρικά μικρά φορτηγά οχήματα κλειστού τύπου, κινητά συνεργεία, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για μεταφορά και αποθήκευση φορητών εργαλείων (π.χ. Τμήμα Τεχνικών έργων). • Δύο (2) ηλεκτρικά οχήματα, με σταθερή καρότσα, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για πάσης φύσεως μεταφορές υλικών. Προμήθεια πέντε (5) μεγάλων ηλεκτροκίνητων οχημάτων και συγκεκριμένα: • Ένα (1) ηλεκτρικό φορτηγό απορριμματοφόρο όχημα, μικτού φορτίου 7,5tn, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για την συγκομιδή απορριμμάτων σε δυσπρόσιτα σημεία εντός των ορίων οικισμών του Δήμου. • Δύο (2) ηλεκτρικά οχήματα, πολλαπλών χρήσεων, με ανατροπή, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τη μεταφορά απορριμμάτων μεγάλου όγκου σε δύσκολα προσβάσιμες περιοχές. • Δύο (2) ηλεκτρικά σάρωθρα, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τον καθαρισμό οδών και πεζοδρομίων σε δυσπρόσιτα σημεία και οδοστρώματα εντός των ορίων οικισμών του Δήμου. Προμήθεια πέντε (5) επιτοίχιων φορτιστών για τη φόρτιση των υπό προμήθεια οχημάτων.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34144900 Electric vehicles
5. Lot
LotLOT-0001
TitleΤΜΗΜΑ (Α) ΜΙΚΡΑ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ
DescriptionΠρομήθεια πέντε (5) μικρών ηλεκτροκίνητων οχημάτων και συγκεκριμένα: • Ένα (1) ηλεκτρικό επιβατικό όχημα πέντε (5) θέσεων τύπου SUV, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για μεταφορά προσωπικού του Δήμου. • Δύο (2) ηλεκτρικά μικρά φορτηγά οχήματα κλειστού τύπου, κινητά συνεργεία, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για μεταφορά και αποθήκευση φορητών εργαλείων (π.χ. Τμήμα Τεχνικών έργων). • Δύο (2) ηλεκτρικά οχήματα, με σταθερή καρότσα, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για πάσης φύσεως μεταφορές υλικών
LotLOT-0002
TitleΤΜΗΜΑ (Β) ΜΕΓΑΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΑ ΟΧΗΜΑΤΑ
DescriptionΠρομήθεια πέντε (5) μεγάλων ηλεκτροκίνητων οχημάτων και συγκεκριμένα: • Ένα (1) ηλεκτρικό φορτηγό απορριμματοφόρο όχημα, μικτού φορτίου 7,5tn, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί για την συγκομιδή απορριμμάτων σε δυσπρόσιτα σημεία εντός των ορίων οικισμών του Δήμου. • Δύο (2) ηλεκτρικά οχήματα, πολλαπλών χρήσεων, με ανατροπή, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τη μεταφορά απορριμμάτων μεγάλου όγκου σε δύσκολα προσβάσιμες περιοχές. • Δύο (2) ηλεκτρικά σάρωθρα, τα οποία θα χρησιμοποιηθούν για τον καθαρισμό οδών και πεζοδρομίων σε δυσπρόσιτα σημεία και οδοστρώματα εντός των ορίων οικισμών του Δήμου.
LotLOT-0003
TitleΤΜΗΜΑ (Γ) ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΙ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ
DescriptionΠρομήθεια πέντε (5) επιτοίχιων φορτιστών για τη φόρτιση των υπό προμήθεια οχημάτων
Main classification (cpv): 31681500 Rechargers