647368-2026 - Competition
Poland – Construction supervision services – Zarządzanie i sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu pn. „Zwiększenie przepustowości ciągu Tczew – Gdynia odc. Pszczółki – Pruszcz Gdański”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleZarządzanie i sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania inwestycyjnego w ramach projektu pn. „Zwiększenie przepustowości ciągu Tczew – Gdynia odc. Pszczółki – Pruszcz Gdański”
DescriptionPrzedmiotem Zamówienia jest zarządzanie i pełnienie nadzoru oraz kontrola nad realizacją Kontraktu budowlanego w czasie realizacji projektowania i Robót w ramach projektu: „Zwiększenie przepustowości ciągu Tczew – Gdynia: odc. Pszczółki – Pruszcz Gdański”. Zakres zamówienia obejmuje także: Prawo opcji rzeczowej – polegające na zarządzaniu i sprawowaniu nadzoru nad zaprojektowaniem i realizacją robót budowlanych na: linii kolejowej nr 9 na odcinku od km 307,880 do km 315,420 oraz od km 317,510 do km 320,110 oraz linii kolejowej nr 226 od km 0,060 do km 0,260 i linii kolejowej nr 260 od km 3,494 do km 14,767; Prawo opcji terminowej dla zakresu podstawowego - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu podstawowego o maksymalnie 12 miesięcy. Prawo opcji terminowej dla Prawa Opcji rzeczowej - polegające na uprawnieniu zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu opcji rzeczowej o maksymalnie 6 miesięcy. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy. Zakres zamówień, o których mowa w art. 388 pkt.2) lit. c) Ustawy oraz warunki na jakich zostaną one udzielone określa OPZ. Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamówienia podobne zostaną udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki, po uprzednim przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, w szczególności w zakresie warunków umowy, w tym ceny, terminu wykonania, okresu gwarancji/okresu rękojmi, na warunkach analogicznych do tych wskazanych w umowie podstawowej i może obejmować pełnienie nadzoru inwestorskiego nad opracowaniem dokumentacji projektowej i wykonaniem robót budowlanych realizowanych na obszarze objętym przedmiotową inwestycją, obejmujących następujący zakres branż: torowej (nawierzchnia, podtorze, podłoże gruntowe, odwodnienie); obiekty inżynieryjne i inżynierskie (tj. wiadukty drogowe, wiadukty kolejowe, ściany oporowe, przepusty, przejścia pod torami); elektroenergetyka trakcyjna i elektroenergetyka nietrakcyjna; drogowej (drogi objazdowe, dojazdowe, równoległe, place ładunkowe, rampy itd.) służące do ruchu na terenie kolejowym; telekomunikacyjnej; sieci gazowe, cieplne, wentylacyjne i sanitarne; sterowanie ruchem kolejowym; trasy kablowe, napowietrzne i kablowe sieci elektroenergetyczne, sieci wod.-kan., c.o., gazowe, przemysłowe, usunięcia wszystkich występujących przeszkód i kolizji; obiektów obsługi podróżnych (perony wraz z wyposażeniem oraz dojściami i dojazdami); obiekty kubaturowe (w tym nastawnie, budynki dla urządzeń srk itd.); ekrany akustyczne; świadczenia usług w dziedzinie geodezji; świadczenia usług w zakresie kosztorysowania; świadczenia usług w dziedzinie inżynierii ruchu kolejowego i organizacji transportu; świadczenia usług w zakresie finansowo- ekonomicznych; świadczenia usług w zakresie ochrony środowiska; inne objęte zamówieniem podstawowym (szczególnie w zakresie pozyskania decyzji administracyjnych oraz pełnienia nadzoru autorskiego).
Internal identifier9090/IREZA2/03521/03470/26/P
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
Additional classification (cpv): 71247000 Supervision of building work, 71521000 Construction-site supervision services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiotem Zamówienia jest zarządzanie i pełnienie nadzoru oraz kontrola nad realizacją Kontraktu budowlanego w czasie realizacji projektowania i Robót w ramach projektu: „Zwiększenie przepustowości ciągu Tczew – Gdynia: odc. Pszczółki – Pruszcz Gdański”. Zakres zamówienia obejmuje także: Prawo opcji rzeczowej – polegające na zarządzaniu i sprawowaniu nadzoru nad zaprojektowaniem i realizacją robót budowlanych na: linii kolejowej nr 9 na odcinku od km 307,880 do km 315,420 oraz od km 317,510 do km 320,110 oraz linii kolejowej nr 226 od km 0,060 do km 0,260 i linii kolejowej nr 260 od km 3,494 do km 14,767; Prawo opcji terminowej dla zakresu podstawowego - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu podstawowego o maksymalnie 12 miesięcy. Prawo opcji terminowej dla Prawa Opcji rzeczowej - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu opcji rzeczowej o maksymalnie 6 miesięcy.
Options
Description of the optionsZakres zamówienia obejmuje także: Prawo opcji rzeczowej – polegające na zarządzaniu i sprawowaniu nadzoru nad zaprojektowaniem i realizacją robót budowlanych na: linii kolejowej nr 9 na odcinku od km 307,880 do km 315,420 oraz od km 317,510 do km 320,110 oraz linii kolejowej nr 226 od km 0,060 do km 0,260 i linii kolejowej nr 260 od km 3,494 do km 14,767; Prawo opcji terminowej dla zakresu podstawowego - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu podstawowego o maksymalnie 12 miesięcy. Prawo opcji terminowej dla Prawa Opcji rzeczowej - polegające na uprawnieniu Zamawiającego do wydłużenia okresu realizacji Zakresu opcji rzeczowej o maksymalnie 6 miesięcy. Maksymalna wartość Opcji rzeczowej dla Zakresu podstawowego wskazana jest w § 4 ust 1 pkt. 1 lit. b) oraz ust 2 pkt. 1 lit. b) Umowy. Maksymalna wartość Opcji terminowej dla Zakresu podstawowego wskazana jest w § 4 ust 1 pkt. 1 lit. c) oraz ust 2 pkt. 1 lit. c) Umowy. Maksymalna wartość Opcji terminowej dla Zakresu Opcji rzeczowej wskazana jest w § 4 ust 1 pkt. 1 lit. d) oraz ust 2 pkt. 1 lit. d) Umowy. O skorzystaniu z Opcji rzeczowej Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę nie później niż na 750 dni od dnia Zawarcia Umowy, lecz nie później niż do zakończenia Okresu realizacji. Za zgodą Wykonawcy, wyrażoną na piśmie, Zamawiający może skorzystać z Prawa opcji rzeczowej w późniejszym okresie niż wskazany w poprzednim zdaniu. Wynagrodzenie Wykonawcy za Okres Realizacji Opcji rzeczowej zależy od rzeczywistego zakresu i czasu świadczonej Usługi, zostanie ustalone zgodnie z treścią Formularza Cenowego dla Opcji rzeczowej tak jak w Zakresie podstawowym, z uwzględnieniem waloryzacji Wynagrodzenia na warunkach określonych w Umowie oraz wartości wynikającej z § 4 ust. 4 Umowy (zadań dodatkowych). Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego polegającego na wydłużeniu Okresu Realizacji Kontraktu budowlanego maksymalnie o 12 miesięcy. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z Prawa opcji terminowej polegającego na wydłużeniu Okresu Realizacji Opcji rzeczowej maksymalnie o 6 miesięcy w stosunku do Okresu Realizacji Opcji rzeczowej. O skorzystaniu z Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę na piśmie nie później niż na 90 dni przed upływem Okresu Realizacji dla Kontraktu budowlanego. W powiadomieniu o skorzystaniu z Prawa opcji terminowej wskazany zostanie okres, o jaki wydłużony zostanie Okres Realizacji Kontraktu budowlanego. O skorzystaniu z Prawa opcji terminowej dla Opcji rzeczowej Zamawiający jest zobowiązany poinformować Wykonawcę na piśmie nie później niż na 90 dni przed upływem Okresu Realizacji uruchomionej Opcji rzeczowej. W powiadomieniu o skorzystaniu z Prawa opcji terminowej dla Opcji rzeczowej wskazany zostanie okres o jaki wydłużony zostanie Okres Realizacji Opcji rzeczowej. Wynagrodzenie Wykonawcy za okres realizacji Prawa opcji terminowej zależy od rzeczywistego zakresu i czasu świadczonej Usługi. Wynagrodzenie Wykonawcy za okres realizacji Prawa opcji terminowej dla Zakresu podstawowego zostanie ustalone zgodnie z treścią Formularza Cenowego tak jak jest to ustalane dla Zakresu podstawowego według § 4 ust. 3 Umowy, z uwzględnieniem waloryzacji Wynagrodzenia na warunkach określonych w Umowie oraz z uwzględnieniem wartości wynikających z § 4 ust. 4 Umowy (zadań dodatkowych). Wynagrodzenie Wykonawcy za okres realizacji Prawa opcji terminowej dla zakresu Opcji rzeczowej zostanie ustalone zgodnie z treścią Formularza Cenowego dla Opcji rzeczowej z uwzględnieniem waloryzacji Wynagrodzenia na warunkach określonych w Umowie oraz wartości wynikające z § 4 ust. 4 Umowy (zadań dodatkowych).