2. Procedure
Procedure
Title: Lokalvård
Description: Riksantikvarieämbetets behov av lokalvård för kontor och andra lokaler i Stockholm, Tumba, Visby samt Glimmingehus
Internal identifier: RAÄ-2024-1701
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90911300 Window-cleaning services, 90919200 Office cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Krav på tjänsten
Description: Lokalvård för Riksantikvarieämbetets lokaler i Stockholm, Tumba, Visby och Glimmingehus
Internal identifier: 1654523-0
Lot: LOT-0002
Title: Kvalificering av anbudsgivare samt obligatoriska krav
Description: Enligt kapitel 14 mm
Internal identifier: 1857736-1
Lot: LOT-0003
Title: Obligatoriska krav på anbudsgivaren
Description: Obligatoriska krav på anbudsgivaren
Internal identifier: 1857737-2
Lot: LOT-0004
Title: Stockholm
Description: Specifikt kontor, arkiv och bibliotekStockholm
Internal identifier: 1840493-3
Lot: LOT-0005
Title: Tumba
Description: Specifikt kontor och verksamhetslokaler
Internal identifier: 1840494-4
Lot: LOT-0006
Title: Visby
Description: Specifikt kontor, laboratorium och verkstad Visby
Internal identifier: 1840496-5
Lot: LOT-0007
Title: Glimmingehus
Description: Specifikt kontor och museum Glimmingehus
Internal identifier: 1840498-6
Lot: LOT-0008
Title: Informationsfrågor
Description: Informationsfrågor främst i kapitel Allmän orientering
Internal identifier: 1654533-7
Lot: LOT-0009
Title: Uteslutningsgrunderna
Description: Enligt kapitlet 13
Internal identifier: 1797904-8