647425-2026 - Competition
Denmark – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – Udbud af rengøring
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud af rengøring
Description: Ordregiver udbyder ved nærværende udbudsprocedure den i udbudsmaterialet beskrevne tjenesteydelse omhandlende rengøring på lokationerne Terminal Nord, Terminal Center og Terminal Syd, beliggende på Lindø ved Munkebo og Terminal City beliggende i Odense C.
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Tilbudsgiver skal indlevere ansøgning om prækvalifikation samt udfylde ESPD elektronisk via udbuds-systemet Ethics inden den i tidsplanen angivne frist jf. pkt. 1.5.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90900000 Cleaning and sanitation services, 90910000 Cleaning services, 90911000 Accommodation, building and window cleaning services, 90911300 Window-cleaning services, 90919000 Office, school and office equipment cleaning services, 90919200 Office cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000