2. Procedure
Procedure
Title: Informationssamordning för nya sjukhusområdet Helsingborg
Description: Målet med upphandlingen är att ingå avtal med konsult som tillhandahåller informationssamordnare för nya sjukhusområdet i Helsingborg. Uppdraget innebär att leda och styra projektområdets digitala informationsleveranser i enlighet med Regionfastigheters rutiner och anvisningar. Konsulten ska tillhandahåll en informationssamordnare från uppdragsstart samt kunna tillhandahålla ytterligare tre (3) biträdande informationssamordnare. Uppdraget kan komma att utökas med optioner avseende fas 2 och fas 3.
Internal identifier: 83800000-408544-47009
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
5. Lot
Lot: LOT-0000