647542-2026 - Competition
Bulgaria – Medical equipments – „Доставка на медицинска апаратура и оборудване за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов” ЕАД – част 11“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на медицинска апаратура и оборудване за нуждите на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов” ЕАД – част 11“
Description: Общата прогнозна стойност на обществената поръчка е 39 335,10 (тридесет и девет хиляди триста тридесет и пет евро и десет цента) евро без ДДС , разпределена по обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 - „ЕКГ холтер рекордер за нужите на Клиника по кардиология – 3 бр.“ – 4 923,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 2 - „Термален медицински принтер за отпечатване на диагностични изображения за нуждите на Клиника по образна диагностика и за отделение по интензивно лечение – деца – 2 бр.“ – 1 655,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 3 - „Мобилни инфузионни стойки за нуждите на Отделение по изгаряне и пластична хирургия - възрастни – 12 бр.“ – 1 629, 60 евро без ДДС. Обособена позиция № 4 - „Ротационна залепваща машина за инфузии за нуждите на ОАИЛ-НХ – 2 бр.“ – 12 340, 00 евро без ДДС. Обособена позиция № 5 - „Ултразвуков енергиен генератор – 1 бр.“ – 6 625,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 6 - „Закупуване на иглодържател към налична бормашина Stryker System 4 за нуждите на отделение Детска травма.“ – 1 860,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 7 - „Апарат за електрокоагулация с моно и биполярен ток за нуждите на Шокова зала – възрастни към МСО и за КАИЛ – 2 бр.“ – 2 500,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 8 - „ЕКГ апарат за нуждите на Мултипрофилно спешно отделение“ – 6500, 00 евро без ДДС. Обособена позиция № 9 - „Оборудване за ендоскопска хирургия за нужите на отделение по Оперативна гинекология“ – 1 302, 50 евро без ДДС. Имайки предвид горното, прогнозната стойност на: Обособена позиция № 8 е 16,52 % от общата прогнозна стойност; Тъй като прогнозната стойност на ОП № 8 е по-малка от 25 564,59 евро без ДДС, тя попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 ЗОП. Предвид изложеното и на основание чл. 21, ал. 6 ЗОП. Обособена позиция № 8 ще се възложи по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Обособена позиция № 9 е 3,31 % от общата прогнозна стойност; Тъй като прогнозната стойност на ОП № 9 е по-малка от 25 564,59 евро без ДДС, тя попада в приложното поле на чл. 20, ал. 4, т. 3 ЗОП. Предвид изложеното и на основание чл. 21, ал. 6 ЗОП. Обособена позиция № 9 ще се възложи по реда на чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП – чрез директно възлагане. Прогнозната стойност на настоящата обществена поръчка (Обособена позиция № 1 - 7) е в размер на 31 532,60 (тридесет и една хиляди петстотин тридесет и две евро и шестдесет цента) евро без ДДС. Срок на валидност на офертите: 6 (шест) месеца, считано от крайния срок за получаване на офертите. При разглеждане на офертите назначената комисия ще приложи т.нар. "обърнат ред", на основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП, във връзка с чл. 61 от ППЗОП. Техническите и Ценови предложения на участниците ще бъдат разгледани преди документите за удостоверяване на личното състояние и критериите за подбор. Възложителят поставя изискване за комплексност на офертите. Изпълнителят гарантира изпълнението на произтичащите от настоящия Договор свои задължения с гаранция за изпълнение, в размер на 5 % (пет процента) от общата стойност на Договора без ДДС.
Internal identifier: 608806
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ЕКГ холтер рекордер за нужите на Клиника по кардиология – 3 бр.
Description: Място за изпълнение на поръчката: съответната структура указана от Възложителя, находяща се в УМБАЛСМ „Н.И.Пирогов” ЕАД“: гр. София, бул. ”Тотлебен” № 21. Срок за изпълнение на поръчката: Срокът за доставка на медицинската апаратура/оборудване е: до 90 (деветдесет) календарни дни. Срокът започва да тече от сключване на договора. ​​​​​​​Възможност за представяне на варианти в офертите: Не се допуска вариантност на предложенията.
Internal identifier: 608808
Lot: LOT-0002
Title: Термален медицински принтер за отпечатване на диагностични изображения за нуждите на Клиника по образна диагностика и за отделение по интензивно лечение – деца – 2 бр.
Internal identifier: 608810
Lot: LOT-0003
Title: Мобилни инфузионни стойки за нуждите на Отделение по изгаряне и пластична хирургия - възрастни – 12 бр.
Internal identifier: 608811
Lot: LOT-0004
Title: Ротационна залепваща машина за инфузии за нуждите на ОАИЛ-НХ – 2 бр.
Internal identifier: 608812
Lot: LOT-0005
Title: Ултразвуков енергиен генератор – 1 бр.
Internal identifier: 608813
Lot: LOT-0006
Title: Закупуване на иглодържател към налична бормашина Stryker System 4 за нуждите на отделение Детска травма.
Internal identifier: 608814
Lot: LOT-0007
Title: Апарат за електрокоагулация с моно и биполярен ток за нуждите на Шокова зала – възрастни към МСО и за КАИЛ – 2 бр.
Internal identifier: 608815