2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на оборудване по 3 (три) обособени позиции‘‘
Description: Предметът на обществената поръчка е „Доставка на оборудване по 3 (три) обособени позиции‘‘ и включва следните обособени позиции: 1. Обособена позиция № 1 с предмет: „Доставка на оборудване за нуждите на Национален осигурителен институт (НОИ)“; 2. Обособена позиция № 2 с предмет: „Доставка на зарядни устройства за мобилни телефони за нуждите на видеонаблюдението в реално време и видеозаснемането след края на изборния ден в секционните избирателни комисии (СИК) при преброяването на гласовете и съставянето на протокола на СИК“; 3. Обособена позиция № 3 с предмет: „Доставка на преносими компютри“. Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническите спецификации на Възложителя, относими към съответната обособена позиция. Оферти се подават само по Обособена позиция № 1. Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, Възложителят има право да възлага обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие, че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156 464 лв. за доставки и услуги и общата прогнозна стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. В тези случаи независимо от остатъчната стойност на поръчката, тя се възлага по реда, приложим към общата стойност на поръчката. Обособена позиция № 2 и Обособена позиция № 3 ще се възлагат по реда валиден за съответната им индивидуална стойност във връзка с чл. 21, ал. 6 от ЗОП – чрез способа директно възлагане, на основание чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. Участниците не следва да подават оферти по Обособена позиция № 2 и Обособена позиция № 3! *** **** **** Общата прогнозна стойност на обществената поръчка е 640 150,00 евро без ДДС. Същата е разпределена по обособени позиции, както следва: - Прогнозната стойност по Обособена позиция № 1 е в размер на 608 900,00 евро без ДДС; - Прогнозната стойност по Обособена позиция № 2 е в размер на 24 250,00 евро без ДДС; - Прогнозната стойност на Обособена позиция № 3 е в размер на 7 000,00 евро без ДДС. Обособена позиция № 2 и Обособена позиция № 3 се възлагат по реда на индивидуалната им стойност, по аргумент от чл. 21, ал. 6, вр. чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. *** Обособена позиция № 2 с предмет: „Доставка на зарядни устройства за мобилни телефони за нуждите на видеонаблюдението в реално време и видеозаснемането след края на изборния ден в секционните избирателни комисии (СИК) при преброяването на гласовете и съставянето на протокола на СИК“ се възлага по реда на индивидуалната й стойност – чл. 21, ал. 6, във връзка с чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. В предмета на Обособена позиция № 2 се включват дейности по доставка на 2500 броя зарядни устройства за мобилни телефони. Посоченото количество е прогнозно за периода на договора. Възложителят си запазва правото да не заяви и закупи цялото прогнозно количество или да надвиши количеството до достигане на максималната стойност на договора по обособената позиция, като същото ще се заплаща по единичните цени, посочени в офертата на избрания Изпълнител. Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 2 - Приложение № 1.2. на Възложителя. *** Срокът за доставка на зарядните устройства е до 20 /двадесет/ дни, считано от получаване от Изпълнителя на писмената заявка по т. III от Техническата спецификация по обособената позиция, подадена от Възложителя. Срокът за подаване на заявки е до 12 (дванадесет) месеца, считано от датата на влизане в сила на договора или до достигане на максималната стойност на договора, което обстоятелство настъпи първо. *** Място на доставка е гр. София, ул. „Лъчезар Станчев“ № 11, Сградата на „Информационно обслужване“ АД. *** По отношение на Обособена позиция № 2 е осигурено финансиране. *** Участниците не следва да подават оферти по Обособена позиция № 2. ************** Обособена позиция № 3 с предмет: „Доставка на преносими компютри“ се възлага по реда на индивидуалната й стойност – чл. 21, ал. 6, във връзка с чл. 20, ал. 4, т. 3 от ЗОП. В предмета на Обособена позиция № 3 се включват дейности по доставка и гаранционно обслужване на преносими компютри за нуждите на Администрацията на Министерски съвет (АМС) , (наричани по-нататък за краткост „оборудването“), подробно описано по вид, количество и технически характеристики в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 3 - Приложение № 1.3. Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 3 - Приложение № 1.3. на Възложителя. *** Доставката се извършва в срок до 30 (тридесет) работни дни, считано от датата на получаване на писмено уведомление, изпратено от Възложителя до Изпълнителя за осигурено финансиране по договора и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение, при спазване на условията на проекта на договор. *** Мястото на извършване на доставката е сградата на АМС, намираща се в гр. София, бул. „Княз Александър Дондуков“ №1. *** Обособена позиция № 3 се обявява без осигурено финансиране, поради което договорът по обособената позиция ще се сключи под условие, в съответствие с чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на договора по Обособена позиция № 3 започва след осигуряване на финансиране от страна на Възложителя, удостоверено чрез писмено уведомление, изпратено от Възложителя и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение, при условията на проекта на договор. *** Участниците не следва да подават оферти по Обособена позиция № 3.
Internal identifier: 573751
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Доставка на оборудване за нуждите на Национален осигурителен институт (НОИ)“
Description: Предметът по Обособена позиция № 1 включва дейности по доставка и гаранционно обслужване на оборудване за нуждите на Национален осигурителен институт (НОИ), подробно описани по вид, количество и технически характеристики в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 1 - Приложение № 1.1. Оборудването, предмет на доставка включва: 1. Дейност № 1 – Доставка на сървъри за нуждите на НОИ 1.1. Доставка на сървъри – с минимум два инсталирани процесора - 5 броя 1.2. Доставка на сървър – с един инсталиран процесор - 1 брой 2. Дейност № 2 – Доставка на мрежово оборудване за нуждите на НОИ 2.1. Доставка на DC комутатори - 2 броя 2.2. Доставка на LAN комутатор - 1 брой 2.3. Допълнителни компоненти към мрежовото оборудване - Доставка на 10GBASE-SR SFP+ multimode модул - 40 броя - Доставка на 10GЕ активен оптичен DAC кабел с дължина 5м и SFP+ интерфейси - 32 броя - Доставка на 10GЕ активен оптичен DAC кабел с дължина 10м и SFP+ интерфейси - 32 броя - Доставка на 25GBASE SFP28 multimode модул - 8 броя Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 1 - Приложение № 1.1. *** *** *** Срокът за изпълнение на дейностите по доставка на оборудването за нуждите на Национален осигурителен институт (НОИ) е до 30 (тридесет) работни дни, считано от датата на влизане в сила на договора. Срокът на гаранционно обслужване е съобразно предложения от участника в офертата му срок на гаранционно обслужване на различните видове оборудване, считано от датата на приемо-предавателния протокол за доставка на оборудването. *** **** **** В случай че не е производител, участникът в обществената поръчка следва да е надлежно оторизиран от производителя на хардуерните продукти или официален негов представител за правото на разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България. Участникът в обществената поръчка доказва съответствието си с поставеното изискване чрез прилагане на оторизационно писмо или друг еквивалентен документ, издаден от производителя или от официален негов представител на български език или придружен от превод на български език в Техническото си предложение. В случаите на представяне от Участника в обществената поръчка на оторизационно писмо от официален представител на производителя (или еквивалентен документ), в офертата се прилага и оторизационно писмо, издадено от производителя (или еквивалентен документ на български език или придружено от превод на български език), с което се упълномощава официалния представител на производителя да предоставя оторизация на трети лица. *** **** *** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд „изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя“ (Решение № 10859 от 27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г., VII о.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя на оборудването, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствие с поставеното изискване.
Internal identifier: 573757