647579-2026 - Competition
Bulgaria – Printed matter and related products – Изработка и доставка на печатни информационни и рекламни материали за популяризиране на подкрепата на ЕС за развитие на човешките ресурси, включени в списъка по чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Изработка и доставка на печатни информационни и рекламни материали за популяризиране на подкрепата на ЕС за развитие на човешките ресурси, включени в списъка по чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП
Description: Предметът на обществената поръчка включва изработка и доставка на печатни информационни и рекламни материали за популяризиране подкрепата на Европейския съюз за развитие на човешките ресурси при изпълнение на Програма „Развитие на човешките ресурси“, вкл. дизайн, предпечатна подготовка, отпечатване, изработване и доставка на всички материали в съответствие с минималните изисквания на техническите параметри, посочени в техническите спецификации. Дейностите обхващат целия процес по създаване на материалите както следва: - креативен дизайн и концепция: разработване на идейни проекти и графични концепции, съобразени с целите на Програмата. - предпечатна подготовка: сглобяване на текст и изображения, цветови корекции, оформяне на страници и подготовка на файловете за печат. - текстова обработка: езикови редакции, корекции на правопис и пунктуация на предоставените от Възложителя текстове. - печат и изработка: висококачествен печат (офсетов или дигитален), щанцоване, ламиниране, подвързване и други довършителни операции. - логистика и доставка: безопасно опаковане, транспортиране и доставка на готовите материали до крайната локация, определена от възложителя. Във връзка с чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП, поръчката е предназначена за възлагане на специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания, или за стопански субекти, чиято основна цел е социалното и професионалното интегриране на хора с увреждания, или на хора в неравностойно положение, тъй като предметът ѝ е включен в Списъка на стоките и услугите, съобразно Общия терминологичен речник, утвърден с Решение № 591 от 18.07.2016 г. на Министерски съвет, по смисъла на § 2, т. 46 и т. 62 от Допълнителните разпоредби (ДР) на ЗОП. В тази връзка, настоящата обществена поръчка се квалифицира, като „запазена обществена поръчка”. Доставките се изпълняват по заявка на възложителя, в която се определя количеството и вида на материалите предмет на конкретната доставка. Възложителят е посочил минималното количество (брой) от всеки вид рекламен материал, който ще бъде поръчван в конкретната заявка. Минималните количества служат за определяне на единичните цени от участниците в обществената поръчка. Прогнозен обем на поръчката: плакати – 60 бр.; брошури (210/150 мм.) - 5 000 бр.; дипляни (1 гънка) -7 000 бр.; дипляни (2 гънки) -7 000 бр.; флаери А5 - 7 000 бр.; папки А5+ - 400 бр.; блокнот А5 – 800 бр.; бележник със спирала (В6) – 500 бр.; бележник със спирала (А5) – 800 бр.; бележник със спирала – 800 бр.; работни календари –1500 бр.; настолен календар тип „Пирамида“ – 700 бр.; картички – 400 бр.; хартиени торби – 1000 бр.; хартиени торби - 1000; чанта памук – 800 бр.
Internal identifier: 608503
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 22000000 Printed matter and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001