647595-2026 - Competition
Romania – Guard services – SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleSERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
DescriptionObiectul achiziției este încheierea unui acord cadru pentru Servicii de pază, protecție și control acces cu firme de securitate, în conformitate cu Legea 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor și valorilor şi protecţia persoanelor, Ordinul nr.1365/ 25.07.2008, privind organizarea seviciului de pază și a regimului de acces în unitățile sanitare publice cu paturi, HOTĂRÂRE nr. 301 din 11 aprilie 2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia persoanelor, la obiectivele menționate în prezentul caiet de sarcini. Cerinţele impuse sunt minimale și obligatorii. Oferta care nu respectă cerințele obligatorii prevăzute în caietul de sarcini va fi considerată neconformă şi va fi respinsă. Se va încheia acord cadru pe o perioada de 24 luni. S-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorităţii contractante atribuirea de contracte subsecvente lunar, în funcţie de necesitatile concrete si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. Cantitatile minime si maxime estimative ale contractelor subsecvente se regăsesc atât în Caietul de sarcini cât și în Strategia de contractare. Contractele subsecvente se vor incheia în funcție de necesitățile autorității contractante, cantitățile minime și maxime fiind estimative. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentația de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier4384117202624
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79713000 Guard services
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionCantitati minime si cantitatile maxime ale acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini la pag. 4. Durata acordului cadru pentru atribuirea de contracte de servicii: Acordul cadru de servicii va fi incheiat pe o perioada de 24 luni. Estimarea numărului relativ de posturi (respectiv între 5 – 14 pentru cele de 24 de ore/ zi, între 1 – 5 pentru cele de 12 ore/zi și între 0 – 3 pentru cele de 12 ore/ zi lucrătoare ) este stabilită pentru cazul în care apare necesitatea măririi sau micșorării numerice a acestora, funcție de situația obiectivelor spitalului și a evenimentelor/necesităților neprevăzute care pot apărea pe timpul derulării acordului cadru.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 79711000 Alarm-monitoring services