647671-2026 - Competition
Slovakia – Construction work – Cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké, Osobná doprava – rozšírenie pracoviska
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Cestný hraničný priechod Vyšné Nemecké, Osobná doprava – rozšírenie pracoviska
Description: Predmetom zákazky je rozšírenie infraštruktúry a zvýšenie kapacity na slovenskej strane hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod (ďalej len "HP Vyšné Nemecké") na slovensko-ukrajinskej hranici, a to rekonštrukciou jestvujúceho pracoviska osobná doprava vstup (vstup osobnej dopravy z Ukrajiny do SR) a výstup (výstup osobnej dopravy zo SR na Ukrajinu) na HP Vyšné Nemecké. Predmetnou úpravou pracoviska osobná doprava dôjde k rozšíreniu súčasného pracoviska na strane vstup a na strane výstup o nové jazdné pruhy a vybudovaniu príslušného prestrešenia priestoru, rozšíreniu pracoviska autobusovej dopravy vytvorením ďalšieho terminálu pre hraničnú kontrolu cestujúcich autobusovej dopravy, ako aj k vytvoreniu nového koridoru pre peších v oboch smeroch s kompletnou infraštruktúrou. Medzi areálom osobnej dopravy a nákladnej dopravy bude postavená nová budova pre odbavovanie cestujúcich autobusmi. Súčasťou rekonštrukcie bude aj doplnenie variabilného dopravného značenia na podporu riadenia premávky na hraničnom priechode a iné. V súvislosti s implementáciou systému EES budú zriadené nové vybavovacie boxy spĺňajúce požiadavky na zber biometrických údajov.
Internal identifier: 537663
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45213150 Office block construction work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45223300 Parking lot construction work, 45300000 Building installation work, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45223200 Structural works, 45262620 Supporting walls, 45262520 Bricklaying work, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45314300 Installation of cable infrastructure, 45342000 Erection of fencing, 45331220 Air-conditioning installation work, 45233120 Road construction works, 45232451 Drainage and surface works, 45261410 Roof insulation work, 45262100 Scaffolding work, 45262400 Structural steel erection work, 45400000 Building completion work, 45233292 Installation of safety equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Predmetom zákazky je rozšírenie infraštruktúry a zvýšenie kapacity na slovenskej strane hraničného priechodu Vyšné Nemecké - Užhorod (ďalej len "HP Vyšné Nemecké") na slovensko-ukrajinskej hranici, a to rekonštrukciou jestvujúceho pracoviska osobná doprava vstup (vstup osobnej dopravy z Ukrajiny do SR) a výstup (výstup osobnej dopravy zo SR na Ukrajinu) na HP Vyšné Nemecké. Predmetnou úpravou pracoviska osobná doprava dôjde k rozšíreniu súčasného pracoviska na strane vstup a na strane výstup o nové jazdné pruhy a vybudovaniu príslušného prestrešenia priestoru, rozšíreniu pracoviska autobusovej dopravy vytvorením ďalšieho terminálu pre hraničnú kontrolu cestujúcich autobusovej dopravy, ako aj k vytvoreniu nového koridoru pre peších v oboch smeroch s kompletnou infraštruktúrou. Medzi areálom osobnej dopravy a nákladnej dopravy bude postavená nová budova pre odbavovanie cestujúcich autobusmi. Súčasťou rekonštrukcie bude aj doplnenie variabilného dopravného značenia na podporu riadenia premávky na hraničnom priechode a iné. V súvislosti s implementáciou systému EES budú zriadené nové vybavovacie boxy spĺňajúce požiadavky na zber biometrických údajov. Stavebné objekty: • SO 01 Osobná doprava –zastrešenie • SO 02 Objekt HP pre peších • SO 03 Vybavovacie boxy • SO 04, 05 Rozšírenie cestných komunikácií Chodníky a spevnené plochy • SO 06 Parkovisko pre zamestnancov FS • SO 07 Oporné múry • SO 08 Cestná kanalizácia, odvodnenie • SO 09 Vodovodná prípojka • SO 10 Splašková kanalizácia - prípojka • SO 11 Dažďová kanalizácia - prípojka • SO 12a, SO 12b Verejné osvetlenie • SO 13a, SO 13b Rozšírenie kamerového systému • SO 14a, SO 14b Bezpečnostné systémy • SO 15a, SO 15b Štruktúrovaná kabeláž a optické dátové rozvody • SO 15.1 Vonkajšie informačné displeje • SO 16.1 Oplotenie • SO 16.2 Oplotenie parkovisko • SO 16.3 Oplotenie zadržané vozidlá • SO 17 Hygienické zariadenie pre cestujúcich • SO 18 Objekt HP pre autobusy • SO 20 Objekt náhradných zdrojov • SO 21 Pracovisko polície (ND) • SO 21.1 Pracovisko polície (ND) • SO 22 Zastrešenie – mobilný skener (ND) • SO 23 Kontrolná hala a hygienické zariadenie. Podrobný rozsah predmetu zákazky je uvedený v projektovej dokumentácii vypracovanej obchodnou spoločnosťou PROINST, spol. s r. o., IČO: 31653863, so sídlom Kukučínova 23, 040 01 Košice (ďalej len „projektová dokumentácia“) a vo výkaze výmer (ďalej len „výkaz výmer“), ktoré tvoria neoddeliteľné prílohy Súťažných podkladov.