647767-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Achizitie dotari “ Relocarea și modernizarea activității secției de oncologie și înființare compartiment cardiologie intervențională” SMIS 364559-reluare loturi anulate
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie dotari “ Relocarea și modernizarea activității secției de oncologie și înființare compartiment cardiologie intervențională” SMIS 364559-reluare loturi anulate
Description: Furnizare dotări și echipamente medicale pentru obiectivul de investiţie „Relocarea și modernizarea activității secției de oncologie și înființare compartiment cardiologie intervențională” SMIS 364559”-reluare loturi anulate, finanțat prin Programul Sanatate- Contractului de finanțare nr. 38901 din 27.03.2026. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare, numai prin SICAP. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 19 zile, conform art. 160 alin. (1) și alin. (2) din Legea 98/2016. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, răspunsul autorității contractante va fi publicat în SICAP cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin.(2) din Legea 98/2016, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare sau ulterioare termenului limită stabilit.
Internal identifier: 4613342_2026_PAAPD1617643
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: SISTEM NONITOR PROGRAMARE PACIENTI
Description: Furnizare de dotari conform Caiet de sarcini si Anexa LOT 1
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 48813100 Electronic bulletin boards
Lot: LOT-0002
Title: ECHIPAMENTE PENTRU CURATENIE
Description: Furnizare de dotari conform Caiet de sarcini si Anexa LOT 2
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 34911100 Trolleys
Lot: LOT-0003
Title: MOBILIER PENTRU BIROURI SI SALI DE ASTEPTARE
Description: Furnizare de dotari conform Caiet de sarcini si Anexa LOT 3
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 39110000 Seats, chairs and related products, and associated parts