2. Procedure
Procedure
Title: Interventiestudie naar de effectiviteit van preventieve maatregelen voor vermindering van blootstelling via binnenhuisstof
Description: Deze opdracht heeft als doel een interventiestudie uit te voeren naar de effectiviteit van bestaande preventieve maatregelen, ter vermindering van de blootstelling aan PFAS en zware metalen (minimum lood en cadmium) via binnenhuisstof bij ongeveer 100 Vlaamse gezinnen met jonge kinderen (0-6 jaar). Daarbij ligt de focus op de maatregel "nat reinigen", maar ook eventuele aanvullende maatregelen of combinaties van maatregelen kunnen onderzocht worden. De studie moet inzicht verschaffen in: • de effectiviteit van preventieve maatregelen voor het reduceren van concentraties van PFAS en zware metalen in binnenhuisstof; • de omstandigheden waaronder deze maatregelen het meest effectief zijn; • de invloed van de frequentie, kwaliteit en consistentie van toepassing van de maatregelen; • de mogelijkheden voor verfijning van bestaande gezondheidskundige adviezen voor burgers. Daarnaast beoogt de opdracht een versterking van de kennisbasis inzake binnenhuisstof door: • de ontwikkeling van referentiewaarden voor concentraties van PFAS en zware metalen in binnenhuisstof; • de verdere onderbouwing van een uniforme en reproduceerbare staalnamemethodiek (neergezet stof) voor binnenhuisstof in vergelijking met buitenstof. De opdrachtnemer staat in voor de voorbereiding, uitvoering, analyse, interpretatie en rapportering van de studie. De opdracht omvat onder meer: • projectcoördinatie; • uitwerking van een onderzoeksprotocol en studieontwerp; • Opmaak van vragenlijsten en procedures voor deelnemers • ontwikkeling van een interventiestrategie; • rekrutering van deelnemers; • uitvoering van de staalnamecampagne; • laboratoriumanalyses; • statistische analyse en wetenschappelijke interpretatie; • ontwikkeling van referentiewaarden voor de meetresultaten; • de verdere onderbouwing van een uniforme en reproduceerbare staalnamemethodiek voor binnenhuisstof; • terugkoppeling van de resultaten en ondersteuning bij communicatie; • eindrapportering en overdracht van de onderzoeksgegevens. De resultaten van de studie moeten het Departement Zorg ondersteunen bij de verdere wetenschappelijke onderbouwing van gezondheidskundige adviezen, communicatie en beleidsbeslissingen rond blootstelling aan chemische stoffen via binnenhuisstof.
Internal identifier: DZ/2026/PGB/014/Interventiestudie binnenhuisstof
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 73110000 Research services
Additional classification (cpv): 71317210 Health and safety consultancy services, 90713000 Environmental issues consultancy services, 85000000 Health and social work services, 79311000 Survey services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: DZ/2026/PGB/014/Interventiestudie binnenhuisstof - 1
Internal identifier: 1