647889-2021 - ResultRomania-Bacău: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
BC-CL-02 Reabilitarea aductiunii de la Stejaru la Bacau si extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Margineni
Reference number: 27429315_2020_PAAPD1125307
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-02 Reabilitarea aductiunii de la Stejaru la Bacau si extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Margineni”
NOTEA:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare:
- 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 34 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor;
- 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise cu minim 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232130 Storm-water piping construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Executie lucrari aferente contractului „BC-CL-02 Reabilitarea aductiunii de la Stejaru la Bacau si extinderea retelelor de distributie a apei si a retelelor de canalizare in Margineni”, incluzând:
- Reabilitare conducte de aductiune de la Stejaru la Bacau cu o lungime de L = 21.453 m, 67 camine de vane;
- Extindere retea de alimentare cu apa in comuna Margineni pe o lungime L = 4.367 m, 9 camine cu vane, 45 hidranti, 126 bransamente);
- 2 statii de pompare apa potabila, de tip booster;
- Extinderea retelei de canalizare cu L = 29.486 m, 1866 de racorduri, 972 camine de vizitare;
- staţii de pompare apa uzata noi si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 6.784 m;
- statii de pompare apa uzata reabilitate si conductele de refulare aferente cu o lungime totala de 297m.
Contractul include:
a) Lucrari de constructie;
b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice;
c) Testare si punere in functiune;
d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie.
Executia lucrarilor si punerea in functiune a instalatiilor – 36 luni
Se va avea in vedere ca executia lucrarilor pentru reabilitarea aductiunii de la Stejaru la Bacau sa se realizeze in primele maximum 24 de luni.
Perioada de Garantie este de 36 luni.
Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".